کدخبر: ۲۷۲۱۴۶ لینک کوتاه

موگرینی بر حمایت اروپا از اصلاحات دمکراتیک در ارمنستان تاکید کرد

اقتصادنیوز: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن اشاره به اهمیت روابط نزدیکتر با ایروان، بر آمادگی این اتحادیه برای حمایت از فرآیند اصلاحات دمکراتیک در ارمنستان تاکید کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، 'نیکول پاشینیان' نخست وزیر ارمنستان روز گذشته (سه شنبه) در بروکسل ضمن دیدار با'فدریکا موگرینی' مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در نشستی در مورد گسترش روابط دوجانبه تبادل نظر کردند.

موگرینی در این دیدار ضمن استقبال از سفر پاشینیان به بروکسل، بر اهمیت روابط نزدیکتر با ایروان تاکید کرد. 
وی گفت که اتحادیه اروپا آماده است به حمایت های خود از اصلاحات دمکراتیک در ارمنستان که با هدف تقویت حاکمیت قانون، حفاظت از حقوق بشر، مقابله با فساد مالی و پیشرفت های اقتصادی اجرا می شود، ادامه دهد.
پاشینیان نیز در این دیدار با بیان اینکه اتحادیه اروپا یک شریک قابل اعتماد برای ایروان محسوب می شود، تاکید کرد که تغییرات سیاسی در ارمنستان باعث شده روابط این کشور با اتحادیه اروپا تقویت شود.
نخست وزیر ارمنستان همچنین گفت، که دولت ایروان مشتاق به ادامه و توسعه روابط موثر با اتحادیه اروپا در زمینه های مورد نظر دو طرف است.
موگرینی و پاشینیان همچنین در این دیدار در مورد مسائل مرتبط با 'توافقنامه همکاری های گسترده و جامع' میان ارمنستان - اتحادیه اروپا رایزنی کردند.
موگرینی از تعامل کامل نخست وزیر ارمنستان در مذاکرات مربوط به مناقشه قره باغ بدون پیش شرط حمایت کرد.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و نخست وزیر ارمنستان همچنین مساله حل و فصل مسالمت آمیز مناقشه قره باغ را در بحبوحه تماس های اخیر میان مقامات ارمنستان و جمهوری آذربایجان ارزیابی کردند.