کدخبر: ۲۷۲۴۶۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پمپئو: قطع برق سراسری در ونزوئلا ارتباطی به آمریکا ندارد

اقتصادنیوز؛ مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا اتهام دست داشتن آمریکا در قطع برق سراسری ونزوئلا را رد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در واکنش به قطع سراسری برق در ونزوئلا در پیامی توئیتری مدعی شد: خاموشی گسترده در ونزوئلا هیچ ارتباطی با آمریکا ندارد!

وزیر خارجه آمریکا که تلاش کشورش در مداخلات مکرر در امور داخلی ونزوئلا موجب نامه اعتراضی ۱۶ قانونگذار دموکرات نیز شده است، در ادامه مدعی شد: قطع برق در ونزوئلا نتیجه عدم صلاحیت حکومت مادورو است!

وی ادامه داد: سیاست مادورو فقط تاریکی به همراه دارد.

این در حالیست که دیروز پیش ۱۶ نماینده دموکرات آمریکا با ارسال نامه‌ای برای مایک پمپئو وزیر خارجه کشورشان از مداخله دولت این کشور در ونزوئلا انتقاد کردند.

در متن نامه مذکور خطاب به پمپئو در این خصوص با ابراز نگرانی شدید از پیشنهاد مداخله نظامی و اعمال تحریم‌های یک جانبه علیه ونزوئلا اعلام شده است که راهبرد واشنگتن در قبال کاراکاس مخرب بوده و موجب افزایش درد و رنج بیشتر مردم در ونزوئلا خواهد شد.

آنها در نامه مذکور تصریح کردند که اقدام واشنگتن در به رسمیت شناختن خوان گوایدو (رهبر شورشان مورد حمایت آمریکا در ونزوئلا) به عنوان رئیس جمهوری موقت ونزوئلا محکوم اعلام می‌شود.

برخی از این نمایندگان دموکرات امضاکننده این نامه عبارتند از: الهان عمر (lhan Omar)، الکسندریا کورتز(Alexandria Ocasio-Cortez ، آیانا پریسلی (Ayanna Pressley) و تولسی گابارد (Tulsi Gabbard).