کدخبر: ۲۷۳۰۶۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
راه درمان آرتروز با این نحوه پیاده روی

راه درمان آرتروز با این نحوه پیاده روی

اقتصادنیوز: محققان به تازگی دریافته اند که پیاده روی روزانه می تواند در درمان آرتروز زانو مفید باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بهداشت نیوز، پیاده روی ضمن تقویت عضلات و افزایش انعطاف پذیری، می تواند درد ناشی از آرتزوز زانو را کاهش دهد.

معمولا در صورت آسیب دیدگی عضوی از بدن، به طور غریزی و اغلب، واکنش افراد استراحت و توقف هر حرکتی است. در حالی که محققان به تازگی به این نتیجه رسیده اند که در مورد آسیب زانو و آرتروز زانو، برعکس است و راه رفتن و پیاده روی می تواند نقش درمانی داشته باشد.

در واقع، محققان با انجام مطالعه ای که نتایح آن در نشریه  American College of Rheumatology منتشر شده، دریافته اند که پیاده روی با تعداد مشخصی قدم، می تواند به طور خاص می تواند خطر ابتلا به محدودیت حرکتی زانو را بر اثر آرتروز کاهش دهد.

عدد جادویی 6000

این عدد جادویی از نظر محققان برای تعداد قدم های پیاده روی روزانه 6 هزارتاست. به این دلیل که محققان معتقدند یا هر 1000 قدم، محدودیت حرکتی زانو 16 تا 18 درصد بهبود می یابد و بنابراین با رسیدن به 6 هزار قدم، این محدودیت حرکتی و رنح ناشی از آن بر طرف خواهد شد.

پیاده روی، فعالیت ورزشی پرطرفداری است که هزینه چندانی نخواهد داشت و با یک جفت کفش ورزشی مناسب، به راحتی در هر جایی امکان پذیر است.

محققان به افرادی که از آرتروز زانو رنج می برند توصیه می کنند پیاده روی را با 3 هزار قدم در روزآغاز کنند و به تدریج این تعداد را به 6 هزار قدم افزایش دهند.