کدخبر: ۲۷۳۳۷۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
تسلیم 3 هزار داعشی در روز گذشته!

تسلیم ۳ هزار داعشی در روز گذشته!

اقتصادنیوز: نیروهای دمکراتیک سوریه (قسد) بامداد چهارشنبه اعلام کردند: سه هزار تن از عناصر گروهک داعش خود را تسلیم کرده اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسکای نیوز عربی، مقام های نیروهای دمکراتیک سوریه به جزئیات بیشتر و تابعیت این افراد هیچ اشاره ای نکرده اند.

نیروهای دمکراتیک سوریه که بیشتر آنان را کردها تشکیل می دهند، چهارشنبه هفته گذشته نیز از اسارت 400 داعشی در شرق سوریه خبر داده بودند.

این نیروهای تحت حمایت آمریکا، شنبه هفته پیش نیز چندین عناصر داعشی را در روستای «عین عیسی» واقع در استان «الرقه» در نزدیکی مرز سوریه با عراق رها کردند. 

افراد آزاد شده پیش از تصرف این مناطق توسط نیروهای دمکراتیک سوریه تحت حمایت امریکا اسیر شده بودند.

گزارش رسانه های عربی نشان می دهد که اغلب عناصر داعشی آزاد شده جزو کسانی هستند که دست هایشان به خون مردم بیگناه آلوده بوده است.

نیروهای دمکراتیک سوریه (قسد) پنجم و سوم اسفندماه گذشته نیز در مجموع بیش از 380 تروریست داعشی عراقی را به دولت بغداد تحویل دادند.

باقی مانده های گروه تروریستی داعش در منطقه ای کم وسعت میان الباغوز و ساحل شرقی رود فرات در استان دیرالزور در شرق سوریه محاصره شده اند.

نیروهای دمکراتیک سوریه موسوم به «قسد» که مورد حمایت واشنگتن قرار دارند، بخش هایی از شمال و شمال شرق سوریه را در کنترل خود دارند.