کدخبر: ۲۷۳۴۴۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
پلیس ترکیه 14 تروریست داعش را در آنکارا دستگیر کرد

پلیس ترکیه ۱۴ تروریست داعش را در آنکارا دستگیر کرد

اقتصادنیوز: پلیس ترکیه در عملیاتی در آنکارا و در چارچوب مبارزه با تروریسم، ۱۴ تبعه خارجی را به اتهام عضویت در گروه تروریستی داعش دستگیر کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، پایگاه خبری تایم تورک نوشت، در بازرسی پلیس ترکیه از چندین خانه در مناطق مختلف آنکارا، 14 تبعه خارجی منسوب به گروه تروریستی داعش دستگیر شدند.

در بیانیه استانداری آنکارا درباره عملیات صبح امروز (چهارشنبه) پلیس آمده است: در راستای مبارزه با گروه تروریستی داعش، 14 عضو منسوب به این گروه از سوی شعبه مبارزه با تروریسم پلیس ترکیه دستگیر شدند.

ماموران اطلاعاتی ترکیه در روزهای گذشته به اخباری مبنی بر ورود عناصر داعش از عراق و سوریه به این کشور دست یافته و به همین دلیل در عملیاتی محرمانه همراه با ماموران مبارزه با ترور شهر آنکارا، 14 تبعه خارجی را دستگیر کردند.

به نوشته این رسانه، در بازجویی های اولیه از دستگیر شدگان، فعالیت آنها در صفوف تروریست های داعش در عراق و سوریه مسجل شد.

ترکیه به علت مرز طولانی یکهزار و 500 کیلومتری با عراق و سوریه در جنوب این کشور، در سال های گذشته مهمترین معبر انتقال عوامل داعش به این دو کشور بود.

بر اساس گزارشهای رسمی، تعداد عناصر زندانی داعش در ترکیه بالغ بر 10 هزار نفر است .

ترکیه با احساس خطر از فعالیت های تروریستی عناصر داعش به خصوص بعد از اضمحلال این تشکیلات در سوریه و عراق و متواری شدن اعضای این گروه تروریستی به کشورهای مختلف، عملیات گسترده ای را برای شناسایی و دستگیری عوامل داعش در داخل این کشور آغاز کرده است.

'سلیمان سویلو' وزیر کشور ترکیه چندی پیش در نشست کمیسیون برنامه و بودجه مجلس این کشور به ارائه گزارشی از عملکرد وزارتخانه در مبارزه با گروه های تروریستی پرداخت و گفت: طی سال 2018 بیش از 130 عملیات علیه عوامل فعال داعش در کشور صورت گرفته است که در پی آن 283 تروریست کشته و 2 هزار و 477 نفر دستگیر شدند.