سخنگوی وزارت امور خارجه ایران:

هر اقدام تروریستی در هر جا، توسط هر کس و با هر بهانه و انگیزه‌ای، باید از سوی تمامی کشورها محکوم شود

کدخبر: 273716
اقتصادنیوز؛ بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، نسبت به حادثه تروریستی در نیوزیلند واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت خارجه؛ بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، حمله به دو مسجد مسلمانان در شهر «چرچ کرایست» در نیوزیلند را که منجر به شهادت و مجروحیت تعداد زیادی از مسلمانان از ملیت‌های مختلف شد را به شدت محکوم کرد و آن را اقدامی غیرانسانی و کاملاً سبعانه دانست.

بهرام قاسمی

بهرام قاسمی موکدا از دولت نیوزیلند خواست با شناسایی سریع‌تر عاملین این اقدام نژادپرستانه، با اجرای عدالت و فارغ از هرگونه ملاحظه‌ای، با آنان برخورد کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: هر اقدام تروریستی در هر جا و توسط هر کس و به هر بهانه و انگیزه‌ای صورت بگیرد باید از سوی تمامی کشورها محکوم شود و دولت‌ها اجازه ندهند جریان‌ها و افکار نژادپرستانه و اسلام ستیزانه امنیت و آرامش شهروندان کشورها را به مخاطره بیندازند.

راشا تودی: مهاجم نیوزلند تحت تاثیر تروریست مشهور نروژی بوده است

گفتنی است،  پلیس نیوزیلند روز جمعه آخرین آمار تلفات حملات ترویستی به مسجدهای شهر کرایست چرچ نیوزلند را 49 تن و شمار زخمی ها را حدود 50 تن اعلام کرد.

به گفته وی؛ 41 نفر از تلفات متعلق به مسجد النور و هشت تن در مسجد لینوود شهر کرایست چرچ بوده است.

شبکه های خبری جهان از جمله شبکه خبری اسکای نیوز روز جمعه در پی فاجعه کشتار در مساجد نیوزیلند، با انتشار تصویری از عامل اصلی حمله به نمازگزاران مسجدهای شهر کرایست چرچ، وی را مانند دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، معتقد به برتری کامل نژاد سفید و مخالفت سرسخت مهاجران توصیف کردند.

این شهروند 28 ساله استرالیا به نام برینتوت ترانت که احتمالا دستگیر شده و در صفحه فیسبوک خود از اشغال سرزمین های اروپایی توسط مهاجمان مسلمان، ابراز خشم کرده، دارای پدر و مادر انگلیسی است.

ترانت با استفاده از دوربینی که به لباس خود متصل کرده بود، تمامی مراحل حمله به مسجد النور که دستکم 30 کشته برجا گذاشته را در شبکه اجتماعی فیسبوک منتشر می کرده است

ترانت در شبکه های اجتماعی نوشته است که به هیچ گروهی وابسته نیست و برای برنامه ریزی و تمرین اجرای این حملات به نیوزیلند سفر کرده است.

جاسیندار آردن نخست وزیر نیوزیلند روز جمعه در پی این حمله های مسلحانه گفت که مهاجم یک شهروند استرالیا، تروریست راستگرا و وحشی بوده و دستگیر شده است و سطح تهدید امنیتی در نیوزیلند شامل فرودگاه ها و بندرهای این کشور را به بالاترین درجه افزایش داد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما