کدخبر: ۲۷۳۸۳۷ لینک کوتاه

جزییات حضور ایران در اتحادیه بین‌المجالس/ احتمال حضور رئیس مجلس در این اجلاسیه

اقتصادنیوز: دبیرکل اتحادیه بین‌المجالس از حضور هیئت ایرانی در اجلاس (IPU) در ماه آینده در دوحه خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز: محمدجواد جمالی نوبندگانی دبیرکل اتحادیه بین‌المجالس (IPU) در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، با اشاره به حضور هیئت اجرایی در جلسه بین‌المجالس (IPU) در دوحه طی ماه آینده، گفت: هرساله این اجلاس در نوبت بهار و پاییز برگزار می‌شود و قرار بود جلسه بهاره در بوئنوس‌آیرس آرژانتین برگزار شود که با تلاش جمهوری اسلامی ایران به قطر منتقل شد.

وی با بیان اینکه از ۱۸۰ کشور در این اجلاس حضور دارند، افزود: بین‌المجالس آسیایی ۱۵ تا ۲۲ فروردین سال آینده برگزار می‌شود و بنده به عنوان دبیرکل بین‌المجالس سرپرستی هیئت ایرانی را بر عهده دارم.

جمالی در این سفر محمدمهدی زاهدی عضو کمیته امور سازمان ملل، مصطفی کواکبیان عضو کمیته صلح و امنیت، عباس پاپی‌زاده عضو کمیته توسعه پایدار، حمیده زرآبادی عضو کمیته زنان، سمیه محمودی عضو کمیته جوانان و مهدی فرشادان عضو کمیته دموکراسی و حقوق بشر حضور دارند.

دبیرکل اتحادیه بین‌المجالس (IPU) تصریح کرد: همچنین پیش از برگزاری مجمع عمومی این اجلاس، کمیته‌های مختلف تشکیل جلسه خواهند داد و موارد متعدد را بررسی می‌کنند؛ همچنین یکی از موارد مطروحه در این اجلاس جلوگیری از استفاده کودکان در جنگ‌های داخلی است.

جمالی‌نوبندگانی با اشاره به اینکه حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس هم هیئت اجرایی را همراهی می‌کند، گفت: احتمالا علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی هم در این اجلاسیه حضور می‌یابد.