کدخبر: ۲۷۳۹۲۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
برتری سخت استقلال مقابل نساجی و صعود به رده دوم

برتری سخت استقلال مقابل نساجی و صعود به رده دوم

اقتصادنیوز : تیم فوتبال استنقلال با برتری برابر نساجی ۴۳ امتیازی شد و به رده دوم صعود کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دو تیم فوتبال استقلال و نساجی مازندران از ساعت ۱۹ در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان با نتیجه یک بر صفر به سود شاگردان شفر خاتمه یافت.

تک گل استقلال را در این نیمه مرتضی تبریزی از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.

نیمه اول

بازی را استقلال هجومی‌تر از مهمان خود شروع کرد و با خلاقیت پاتوسی به دنبال گلزنی بود اما دفاع سرسخت نساجی مانع از رسیدن توپ به دروازه این تیم شد. در دقیقه ۱۰ بالاخره استقلالی‌ها توانستند دفاع این تیم را دور بزنند اما شلیک محکم فرشید باقری به تیر دروازه خورد و در بازگشت ایسما نتوانست از ریباند این توپ استفاده کند.

در دقیقه ۱۷ فرشید باقری با پاسی زیبا منتظری نفوذ کرده را در موقعیت تک به تک قرار داد اما شوت محکم کاپیتان استقلال را رضایی به کرنر فرستاد. حملات استقلال باز هم ادامه پیدا کرد اما تا دقیقه ۲۰ مهاجمان این تیم موفق به گلزنی نشدند.

مصدومیت‌های مداوم رضایی باعث شد تا روند بازی افت کند و سرانجام دروازه‌بان مصدوم نساجی از بازی به بیرون رفت تا حامد لک درون دروازه بایستد.

پس از این بازیکنان نساجی حملات نصفه و نیمه‌ای را روی دروازه استقلال ترتیب دادند اما جدی‌ترین موقعیت بازی در دقیقه ۳۰ ایجاد شد. کار ترکیبی بازیکنان نساجی توپ را به دافه رساند و او از پشت محوطه جریمه و با زاویه‌ای بسته شوت محکمش را روانه دروازه کرد که با خوش‌شانسی حسینی توپ به تیر دروازه برخورد کرد و برگشت داده شد.

استقلال پس از این حمله دوباره توپ و میدان را در دست گرفت. در سی و هفتمین دقیقه بازی ایسما با حرکتی انفجاری توپ را به محوطه جریمه نساجی رساند و پاس در عرض او به کریمی رسید. هافبک مهاجم استقلال در حالتی نامتعادل و با یک پاس، دروازه خالی از دروازه‌بان نساجی را مقابل باقری قرار داد اما شوت هافبک آبی‌ها از کنار دروازه به بیرون رفت.

پس از این موقعیت استقلال دوباره حملاتی را طراحی کرد و در دقیقه ۳۸ پاس عالی پاتوسی و با فرار دیدنی تبریزی همراه شد که مدافع نساجی مجبور به متوقف کردن بازی شد تا داور اعلام پنالتی کند. پس از دو دقیقه اعتراض‌های بازیکنان نساجی به داور، تبریزی پشت توپ قرار گرفت و گل نخست استقلال را به ثمر رساند.

در ادامه این بازی اتفاق خاصی رخ نداد تا این نیمه با برتری آبی‌ها به پایان برسد.

نیمه دوم

نساجی بازی را هجومی‌تر آغاز کرد و با حرکتی در ترکیبی در همان دقیقه دوم نیمه دوم به دروازه استقلال نزدیک شد که شوت خطرناک جعفری به بیرون رفت.

پس از آن استقلال دوباره صاحب توپ و میدان شد و در فرصتی تبریزی دوباره با لک تک به تک شد اما در لحظه آخر توپ از پا مهاجم استقلال فاصله گرفت تا این خطر برای نساجی رفع شود.

پس از آن نیز دوباره استقلال حمله‌ای را ترتیب داد که تبریزی توپ را رها کرد تا به ایسما برسد اما ضربه بی‌دقت او از بالای دروازه به بیرون رفت. پس از شوت ایسما، پاتوسی در دقیقه ۶۰ شانسش را امتحان کرد که لک در دو ضرب توپ را در اختیار گرفت.

در ادامه محسن کریمی و ایسما جای خود را به طارق و شجاعیان دادند تا خط حمله استقلال خلاق‌تر و سرزنده‌تر باشد. البته در این بین نساجی چند توپ را روی دروازه استقلال آورد اما پوشش به موقع مدافعان استقلال مانع از ایجاد خطر جدی روی دروازه استقلال شد.

استقلالی‌ها نتوانستند با وجود دو تعویض خود خطر جدی تا دقیقه ۷۶ بسازند اما در این زمان، حرکت طارق از سمت چپ با سانتر این بازیکن به شجاعیان رسید که شوت این مهاجم برگشت داده شد و در ادامه پاتوسی این فرصت را به هدر داد. دقیقه بعد پاتوسی با همکاری فوق العاده و دریبلی دیدنی با لک تک به تک شد که دروازه‌بان نساجی توپ را دفع کرد.

توپ به کرنر رفته با سانتر زیبای شجاعیان به داخل ۶ قدم رسید که ضربه سر مهاجمان استقلال را لک دوباره برگشت داد تا آبی‌ها چند فرصت خوب گلزنی را در ۴ دقیقه از دست بدهند.

پس از این شاگردان جلالی چند باری برای استفاده از ضدحمله‌ها به سمت دروازه استقلال حرکت کردند اما نتوانستند کار خاصی انجام دهند.

در دقیقه ۸۶ پشت محوطه جریمه فرصت مناسبی برای استقلال و پاتوسی بود اما ضربه آزادی این بازیکن از کنار دروازه به بیرون رفت.

پس از این منشأ هم به جای تبریزی به بازی آمد اما اتفاق خاصی روی دروازه‌ها نیفتاد تا استقلال با یک گل برنده این دیدار باشد. در این دیدار شجاعیان و منشأ از استقلال و فرجی از نساجی کارت زرد گرفتند.

ترکیب استقلال: سید حسین حسینی، پژمان منتظری، محمد دانشگر، روزبه چشمی، میلاد زکی پور، پاتوسی، علی کریمی، فرشید باقری، ایسما (۶۳- داریوش شجاعیان)، مرتضی تبریزی (۹۰- منشأ) و محسن کریمی (۵۶- طارقهمام)

ترکیب نساجی: امین رضایی (۲۹- حامد لک)، مجتبی ممشلی، لاشا توتاتزه، محمد آبشک، رحمان جعفری، مهرداد عبدی، سجاد آشوری، فرشاد فرجی، علی اصغر عاشوری، آرفنگ دافه و حامد شیری