کدخبر: ۲۷۳۹۴۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
وزیر نفت : صادرات LPG ادامه دارد/اسناد مناقصه صادرات گاز به عمان آماده است

وزیر نفت : صادرات LPG ادامه دارد/اسناد مناقصه صادرات گاز به عمان آماده است

اقتصادنیوز : وزیر نفت با بیان اینکه صادرات ال.پی.جی ادامه دارد، گفت: از سویی دیگر درباره آخرین وضعیت قرارداد صادرات گاز به عمان باید گفت اسناد مناقصه آن آماده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  مهر، بیژن زنگنه، وزیر نفت در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت افتتاح فازهای ٢٤-٢٢ و ١٣ در پاسخ به خبرنگار مهر درباره روند صادرات و مدیریت ال.پی.جی با توجه به افزایش تولید آن گفت: روند صادرات ال.پی.جی در جریان است و ادامه دارد، اما برنامه‌ریزی برای مدیریت این محصول به منظور تبدیل به فرآورده‌هایی با ارزش افزوده بیشتر وجود دارد.

وی در پاسخ به پرسش دیگر مهر درباره آخرین وضعیت قرارداد صادرات گاز به عمان توضیح داد: اسناد مناقصه ما برای احداث خط لوله آماده است، اما طرف عمانی چندان آمادگی برگزاری ندارند چرا که به دلیل تحریم‌های موجود شرکت‌های خارجی امکان سرمایه گذاری و حضور را در این پروژه ندارند.

زنگنه در ادامه درباره صادرات گاز به عمان اظهار داشت: مبلغ قرارداد برای لوله گذاری چندان بالا نیست اما ایران تجهیزات لازم برای لوله گذاری در عمق ١٠٠٠ متر را داریم، اما لوله گذاری در عمق ٨٠٠ متر را به نحو احسن انجام می‌دهیم.