کدخبر: ۲۷۴۶۵۶ لینک کوتاه

«رونق تولید» شعاری برای خودکفایی و به سود آینده کشور است

اقتصادنیوز: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تحقق شعار «رونق تولید» رویکردی به سود آینده با هدف خودکفایی کشور و قطع هرگونه وابستگی است.

به کزارش اقتصادنیوز؛ ابوالفضل حسن بیکی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، به خودکفایی ایران در بسیاری از زمینه ها اشاره کرد و افزود: ایران در بعضی زمینه ها به واردات نیازمند است، امیدواریم درسال 98 با برنامه ریزی لازم به منظور تحقق شعار سال بتوانیم با بهره گیری از ظرفیت های داخلی به خودکفایی همه جانبه دست پیدا کنیم. 

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با تحقق رونق تولید می توان تمام کمبودهای کشور را رفع کرد چرا که ملت ایران با استفاده از توانمندی های خود به راحتی می تواند در برابر زیاده خواهی های متجاوزان ایستادگی کند و به اهداف عالی برسد. 
حسن بیکی ایران را کشوری غنی و بزرگ دانست و گفت: ایران قادر به معادل سازی نفت خام، گاز و میعانات گازی است و روزانه 9 میلیون و 500 هزار بشکه نفت درکشور تولید می کند که این نعمت الهی برای کشور قدرت باعظمتی ایجاد می کند. 
وی تصریح کرد: رونق تولید، شعار پرمفهوم ومعنایی است که نشانگر آینده نگری و نگاه ویژه رهبر معظم انقلاب به بخش تولید است، دولت، مجلس شورای اسلامی و ملت باید در جهت رونق تولیدات داخلی تلاش ویژه ای داشته باشند. 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: در پنج سال اخیر به همت دولت تدبیر و امید، کشور در زمینه فرآورده های نفتی و مصرف داخلی به خودکفایی رسیده است و روزانه 60 میلیون لیتر بنزین مازاد برای صادرات تولید می کند. 
وی اضافه کرد: پتروشیمی ها، پالایشگاه ها و کارخانه های بزرگ زیر نظر اصل 44 قانون اساسی، باید به سود ملت ایران فعالیت کنند و ارز حاصل از صادرات را به کشور وارد کنند تا آینده ساز کشور باشند. 
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی به 32 میلیارد دلار صادرات بخش های زیر نظر اصل 44 قانون اساسی اشاره کرد و گفت: بدون شک کاستی های امروز به این دلیل است که ارز حاصل از صادرات به خزانه بازنگشته است. 
به گزارش ایرنا، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب سال 1398 را به عنوان سال «رونق تولید» نامگذاری کردند.