کدخبر: ۲۷۵۲۹۶ لینک کوتاه

ورود دستگاه قضایی به پرونده مرگ سه امدادگر در گمیشان

اقتصادنیوز: رییس دادگستری کل استان گلستان از اختصاص بازپرس ویژه برای رسیدگی به موضوع حادثه واژگونی قایق در شهرستان سیل زده گمیشان خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، هادی هاشمیان در این زمینه اظهار داشت که یک بازپرس ویژه در دادسرای گمیشان مامور رسیدگی و تحقیقات در این باره شد. 

وی عنوان کرد: نماینده پزشکی قانونی هم در دادگستری گمیشان مستقر شده و تاکنون پیکر پنج تن از جان باختگان احراز هویت و تحویل خانواده ها شد. 

وی اظهار داشت: 25 نفر در قایق امدادی حضور داشته اند که 19 نفر نجات یافته و بقیه مفقود شدند که پس از جستجو و تلاش ها جنازه پنج نفر پیدا و جستجو برای آخرین مفقودی همچنان ادامه دارد.

رییس دادگستری گلستان گفت: پس از دستور رییس قوه قضائیه و مامور شدن سازمان بازرسی برای بررسی علل و عوامل سیل گلستان؛ افراد و مسوولانی که قصور یا تقصیر داشته اند احضار می شوند. 

هاشمیان به کمک 200 میلیون ریالی کارکنان دستگاه قضایی گلستان به سیل زدگان استان اشاره کرد و گفت: تمام این کمک ها به شماره حساب هلال احمر واریز شد.

وی اظهار کرد: همچنین کمک های غیرنقدی کارکنان دادگستری گلستان شامل اسباب بازی، پوشک بچه، کنسرو، پتو، قند، شیرخشک و چای به منظور توزیع بین خانواده های سیل زده استان به جمعیت هلال احمر تحویل شد.