کدخبر: ۲۷۵۷۰۶ لینک کوتاه

دلیل تاخیر و کنسلی پروازها شرایط نامساعد آب و هوایی است

اقتصادنیوز : معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی از آماده باش همه نیروهای عملیاتی این وزارتخانه برای خدمت‌رسانی به مردم کشور خبر داد و گفت: تاخیر و کنسلی پروازها به دلیل بدی شرایط آب و هوایی رخ داده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، شهرام آدم نژادبه تشریح وضعیت فرودگاه‌های کشور پرداخت و گفت: فرودگاه خرم‌آباد اکنون به علت آب‌گرفتگی غیر عملیاتی است. پروازهای فرودگاه سنندج نیز به علت بدی آب‌وهوا باطل شده است.

وی افزود: فرودگاه ایلام بعد از برقراری ارتباطات، عملیاتی شده و ماباقی فرودگاه‌های کشور نیز عملیاتی هستند. تاخیر و کنسلی پروازها نیز به علت بدی آب‌وهوا رخ داده است.

**15 محور شریانی و 28 محور غیر شریانی مسدود است

آدم‌نژاد با اشاره به مسدود بودن 15 محور شریانی و 28 محور غیر شریانی گفت: تا این لحظه محورهای شریانی هراز- چالوس، یاسوج-شیراز، آق‌قلا-گرگان، اهرم-فراشبند، جاده قدیم خرم‌آباد-پلدختر، آزادشهر-شاهرود، ایلام-مهران، خرم‌آباد-کوهدشت، دره‌شهر-پل‌دختر، دورود-ازنا-شازند، حمیل-ایلام، پلدختر-کوهدشت و قدیم تهران-ساوه مسدود هستند.

وی ادامه داد: همچنین انسداد محورهای غیر شریانی اولنگ-شاهرود، شمشک-دیزین، پونل-خلخال، سی‌سخت-پادنا، گنجنامه-تویسرکان، سروآباد-پاوه، وازک-بلده، قدیم بستان-چذابه، چلگرد-صمصامی، آق‌قلا-عطاآباد، بندرترکمن-سه‌راهی یساقی، دیباج-گلوگاه، گمیشان-خواجه نفس و طرود-معلمان را نیز شامل می‌شود.

**سفرهای ریلی به سمت جنوب باطل شده اند

معاون وزیر راه و شهرسازی از انسداد مسیر ریلی تهران-جنوب در ناحیه لرستان به دلیل ریزش کوه و رانش زمین خبر داد و گفت: سفرها به سمت جنوب و بلعکس تا اطلاع ثانوی باطل شده‌اند.

وی ادامه داد: همچنین خطوط ریلی در بیشه‌قارون، سپیددشت و چمسنگرد دچار آسیب شده‌اند.

**مشکل خاصی در بنادر وجود ندارد

آدم نژاد درباره بنادر کشور نیز گفت: اکنون هیچ مشکل خاصی در بنادر کشور وجود ندارد و دو دستگاه بیل مکانیکی و یک دستگاه لایروب نیز به منظور لایروبی رودخانه گرگان‌رود به استان گلستان اعزام شده‌اند.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در آستانه روز طبیعت و با توجه به بارش‌های اخیر، همه نیروهای عملیاتی این وزارتخانه برای خدمت‌رسانی و تسهیل سفر مردم آماده هستند و علاوه بر آن از همه توان بخش‌های دولتی و خصوصی استفاده می‌شود.