وقوع فاجعه انسانی در پل دختر دور از ذهن نیست+ فیلم

کدخبر: 275707
اقتصادنیوز : با طغیان رودخانه «کشکان» 4 هزار واحد مسکونی پلدختر زیر آب رفته و مردم در محاصره سیل هیچ راه ارتباطی برای خروج از این وضعیت ندارند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس ، بارندگی‌های سیل‌آسا 2 روز اخیر موجب قطع راه‌های ارتباطی و مخابراتی این شهرستان شده است.

تمامی راه‌های منتهی به پلدختر در حال حاضر قطع و آب تمام سطح این شهرستان را فرا گرفته و مردم در محاصره کامل هستند.

متأسفانه بنا به شواهد اکنون وضعیت پلدختر مطلوب نیست و بسیاری از شهروندان برای فرار از سیل و غرق‌شدگی به ارتفاعات از جمله پشت‌بام خانه‌ها و کوه‌های اطراف پناهنده شده‌اند.

به دلیل سیلابی شدن تمام مسیرهای پلدختر امدادرسانی تنها از طریق هوایی امکان پذیر است که متأسفانه در این خصوص تاکنون تنها سه بالگرد به کمک شهروندان پلدختری آمده و این موضوع موجب گلایه‌مندی مردم از مدیران به ویژه مسؤولان ارشد کشوری شده است.

سیل بخش غربی و شرقی پلدختر را محاصره کرده و مردم هیچ راه ارتباطی برای خروج از این وضعیت ندارند.

با طغیان رودخانه «کشکان» 5 هزار واحد مسکونی پلدختر زیر آب رفته و  آب با حجم بالایی به درون دیگر واحدها رفته است.

بیش از 100 روستا پلدختر هم اکنون در محاصره سیل هستند و نیازها برای کمک به این شهرستان فرا استانی است و ضرورت دارد هر چه زودتر رئیس‌جمهور امکانات امدادی کشور را به لرستان و به خصوص پلدختر بسیج نماید.

در حال حاضر هیچ‌ کدام از اقلام ضروری برای مردم پلدختر فراهم نبوده و شرایط سختی از نظر کمبود امکانات اولیه در این شهرستان مشهود است.

به نظر می‌رسد چنانچه طی ساعات آینده فکری اساسی و کمکی مؤثر از سوی نهادهای مسؤول برای امدادرسانی به مردم پلدختر صورت نگیرد شاهد فاجعه عظیم انسانی در این شهرستان خواهیم شد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما