کدخبر: ۲۷۵۷۱۱ لینک کوتاه

استاندار تهران:

مردم به شایعات توجه نکنند/ شرایط تحت کنترل است

اقتصادنیوز : استاندار تهران گفت: سدهای استان تهران و البرز در بهترین شرایط بهره‌برداری قرار دارند و مردم به شایعات توجه نکنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایلنا، محسنی بندپی در گفت‌وگوی خبری در خصوص وضعیت استان تهران گفت: سدهای استان تهران و البرز در بهترین شرایط بهره برداری قرار دارند و مردم به شایعات توجه نکنند.

 وی در ادامه گفت: در ۲۴ ساعت گذشته با وجود بارندگی‌های سنگین که در ورودی‌های سدهای کرج لتیان و سایر سدهای استان تهران  بوده است، شرایط کاملاً تحت مدیریت است همچنین سد لتیان خروجی جاجرود و نمرود باز شده و شرایط را کاملا تحت کنترل داریم.

بندپی افزود: برای کنترل شرایط مقرر شده تا به میزان نیم متر بر ثانیه خروجی دبی سد کرج باز شود همچنین امروز بیشترین حجم بارندگی را ۱۵۱ متر بر ثانیه ورودی سد لتیان داشت.

استاندار تهران در ادامه تصریح کرد: ریزش سنگ و انسداد جاده در منطقه کن را داشتیم که به سرعت عوامل راهداری در محل حاضر شده‌اند اما برای احتیاط این منطقه محدودیت‌هایی برای رفت و آمد دارد.

وی اظهار کرد: در بازدید از شهرستان‌های اسلامشهر شمیرانات، قدس و شهریار موردی از آبگرفتگی در معابر گزارش نشده و اوضاع تحت کنترل است.

 بندپی افزود: رودخانه کرج بصورت مدیریت شده در غرب استان در حال جاری شدن است و دو شعبه این رودخانه یعنی شاد چای و سالور در حوضچه‌های غرب استان با وسعت ۷۰ هکتار با عمق ۹۰ ذخیره می‌شوند.