کدخبر: ۲۷۵۷۱۳ لینک کوتاه

رئیس جمهوری بر افزایش آمادگی برای جلوگیری از بروز حوادث تاکید کرد

اقتصادنیوز : رئیس جمهوری ساعاتی پیش طی تماس تلفنی با استاندار خراسان جنوبی در جریان آخرین وضعیت بارش ها و میزان آمادگی استان قرار گرفت و در راستای آمادگی بیشتر در جهت خدمت رسانی به مردم و جلوگیری از بروز هرگونه حادثه احتمالی دستوراتی صادر کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی نیز در این تماس تلفنی گزارشی از میزان نزولات آسمانی و آمادگی دستگاه ها و تمهیدات حداکثری در خصوص مهار سیلاب ها و روان آب های احتمالی و همچنین خدمت رسانی به گردشگران و مسافران نوروزی و وضعیت محورهای مواصلاتی استان به دکتر روحانی ارائه کرد. 

رئیس جمهوری ضمن ابلاغ سلام به مردم شریف استان از استاندار، فرمانداران، بخشداران، دهیاران، مدیران دستگاه های اجرایی و تمامی نیروهای امدادی، خدمت رسان و کمک رسان قدردانی و بر به کارگیری همه توان و امکانات برای جلوگیری از بروز هرگونه بحران و حادثه ناخواسته احتمالی تا حصول اطمینان از برقراری آرامش و آسایش مردم تاکید کرد. 

فعالیت سامانه های بارشی در استان خراسان جنوبی تاکنون خسارات سنگین نداشته و در برخی نقاط موجب جاری شدن روان آب شده است. 

با توجه به نقشه های پیش یابی هواشناسی برای امروز و فردا (سه شنبه) 13 فروردین در خراسان جنوبی، رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید همراه با گرد و خاک پیش بینی می شود و وقوع روان آب در برخی نقاط استان نیز محتمل است. 

با صدور اخطاریه جوی مبنی بر وقوع بارش های رگباری همراه با وزش باد شدید و توفان در استان 90 تیم امدادی و عملیاتی آماده باش هستند. 

استان مرزی و کویری خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند 11 شهرستان دارد و با 6 استان کشور و افغانستان همجوار است.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری امروز (دوشنبه) در تماس تلفنی با استانداران سراسر کشور، ضمن اطلاع از آخرین وضعیت بارش ها و آمادگی دستگاه ها، بر بکارگیری تمامی تمهیدات و امکانات برای مدیریت سیلاب ها و جلوگیری از صدمات جانی و خسارات مالی به مردم تاکید کرد.