کدخبر: ۲۷۶۵۶۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
قطر: می‌توانیم دبی و ابوظبی را در تاریکی فرو ببریم

قطر: می‌توانیم دبی و ابوظبی را در تاریکی فرو ببریم

اقتصادنیوز: رئیس مجلس قطر اعلام کرد که اگر این کشور صادرات گاز به امارات را قطع کند یک سوم دبی و یک سوم ابوظبی در تاریکی فرو می‌رود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، احمد آل محمود، رئیس مجلس قطر در مصاحبه‌ای با خبرنگاران روسیا الیوم در حاشیه صد و چهلمین نشست مجمع عمومی اتحادیه بین المجالس در دوحه گفت: تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر از روز اول آغاز بحران گفت که نباید کاری کنیم مردم از اختلافات میان کشورها تأثیر بپذیرند و نباید آن‌ها بهای این اختلافات را بپردازند. امارات همه چیز کشورمان را تحریم کرد به جز گازمان را. اگر ما صادرات گاز به امارات را قطع کنیم و براساس قوانین بین المللی این حق را داریم چراکه آن‌ها محاصره را شروع کردند، در این صورت یک سوم دبی و یک سوم ابوظبی در تاریکی فرو خواهد رفت.

وی افزود: ۳۰۰ هزار مصری در قطر کار می‌کنند که از زمان آغاز بحران هیچ‌کدام از آن‌ها را بیرون نکرده‌ایم این درحالی است که کشورهای محاصره کننده تمامی شهروندان ما حتی بیماران در بیمارستان‌ها را هم اخراج کردند. ما اطمینان داریم که اگر کارگران مصری را اخراج کنیم این مسئله تأثیر بسیار منفی بر مصر می‌گذارد و ما این را نمی‌خواهیم چراکه اولین متضرر شهرونی است که هیچ ارتباطی با اختلافات ندارد.

بحران کشورهای شورای همکاری خلیج فارس از پنجم ژوئن ۲۰۱۷ آغاز شد و عربستان، بحرین، مصر و امارات با متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم روابطشان را با این کشور قطع کردند.