کدخبر: ۲۷۶۸۲۷ لینک کوتاه

بی اختیاری ادرار یکی از دستاوردهای وسواس

اقتصادنیوز؛ رئیس انجمن نورویورولوژی ایران گفت: افراد وسواسی و مبتلایان به استرس به مرور زمان به بی اختیاری ادرار مبتلا می شوند؛ بنابراین برای پیشگیری از بروز این مشکل باید هرچه زودتر اختلالات روانی خود را برطرف کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مهری مهراد روز سه شنبه در یک نشست خبری افزود: بیماران مبتلا به دیابت، ام .اس و پارکینسون و افرادی که دیسک کمر و مشکلات ستون فقرات دارند، بیشتر از سایر افراد دچار بی اختیاری ادراری هستند و باید با تشخیص به موقع درمان شوند.
وی تاکید کرد: افرادی که دچار مشکلات ادراری هستند نباید این بیماری را پنهان کنند بلکه باید با مراجعه به پزشک به فکر درمان آن باشند زیرا در غیر این صورت زندگی فردی و اجتماعی آنها تحت تاثیر قرار می گیرد.

* 31 درصد زنان و 25 درصد مردان ایرانی مبتلا به بی اختیاری ادرار در میانسالی
مهراد گفت: 31 درصد زنان در میانسالی به دلیل کمبود استروژن دچار مشکلات ادراری می شوند. در واقع زنان قبل و بعد از یائسگی به دلیل کمبود استروژن دچار مشکلات ادراری زیاد می شوند.
وی با بیان اینکه 25 درصد مردان ایرانی نیز مشکلات ادراری دارند، اظهار داشت: به طور متوسط نیمی از مردان بالای 60 سال کشور دچار این مشکلات هستند و حتی بیمارانی داریم که پنج سال از بی اختیاری ادرار رنج می برند و باید هر چه سریعتر برای درمان به پزشک اورولوژی مراجعه کنند.

* 3 درصد کودکان مبتلا به بی اختیاری ادراری
مهراد ادامه داد: سه درصد کودکان کشور نیز بی اختیاری ادرار دارند و در واقع این بیماری به علت اختلال در عصب های مثانه بوده و به راحتی به صورت سرپایی و مصرف دارو می توانند درمان شوند.
این جراح اورولوژی و مثانه تصریح کرد: بی اختیاری ادراری در هنگام سرفه و عطسه، پریدن، خندیدن و فعالیت فیزیکی برای فرد ایجاد مشکل می کند که با فیزیوتراپی، لیزر و روش های جراحی غیرتهاجمی قابل درمان است.
مهراد افزود: درمان های تزریقی و لیزر به صورت سرپایی برای افرادی که دچار بی اختیاری ادراری و مشکلات جنسی هستند، بسیار مفید است.
وی در مورد تکرر ادرار نیز اظهار داشت: اختلال در عضلات کف لگن، تنگی مجرای مثانه و وجود پروستات در مردان از علل بروز تکرر ادرار است.