کدخبر: ۲۷۶۸۸۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
نخستین واکنش فرانسه به قرار گرفتن نام سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا

نخستین واکنش فرانسه به قرار گرفتن نام سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا

اقتصادنیوز: یک روز بعد از اقدام آمریکا مبنی بر قرار دادن نام سپاه پاسداران به عنوان بخشی از نیروهای رسمی مسلح ایران در فهرست گروههای تروریستی، دولت فرانسه از تهران و واشنگن خواست محتاطانه رفتار کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،پایگاه اینترنتی روزنامه لوفیگارو،سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در نشستی خبری گفت:می خواهیم که طرفین از دست زدن به هرگونه ماجراجویی یا بی ثبات کردن منطقه خودداری کنند.'
سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در ادامه گفت:اتحادیه اروپا پیشتر برخی اعضا ونهادهای مرتبط با سپاه را به دلیل انجام اقدامات تروریستی تحریم کرده بود.
سخنگوی وزارت خارجه فرانسه درباره پایبندی فرانسه به برجام نیزگفت:ما تازمانی که ایران به تعهدات خود درچارچوب توافقنامه هسته ای سال 2015، پایبند باشد، در آن باقی خواهیم ماند.فرانسه خواهان جلوگیری از هر گونه تنش و بی ثباتی در منطقه هستیم.
به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا روز گذشته با انتشار بیانیه ‌ای مطبوعاتی اعلام کرد سپاه پاسداران را که بخشی از نیروهای مسلح ایران می باشد، در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار می‌دهد.
در پی این تصمیم آمریکا، جمهوری اسلامی ایران هم در اقدامی متقابل، دولت آمریکا را حامی تروریسم و فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام را به‌عنوان گروه‌های تروریستی شناسایی کرد. 
این اقدام نابخردانه دولت آمریکا با واکنش‌ها و انتقادهای زیادی درمیان چهره های سیاسی آمریکا رو به رو شده است.