کدخبر: ۲۷۷۲۷۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
سعید جلیلی: تحریم‌های آمریکا به‌ زودی به بن بست می‌رسد/ آمریکا با ذلت از منطقه فرار می‌کند

سعید جلیلی: تحریم‌های آمریکا به‌ زودی به بن بست می‌رسد/ آمریکا با ذلت از منطقه فرار می‌کند

اقتصادنیوز: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به زودی رژیم تحریم‌های آمریکا با بن بست مواجه خواهد شد، زیرا کشوری که ۱۵ همسایه دارد و سرشار از ظرفیت‌های بزرگ و نیروهای انسانی باانگیزه است به بن بست نمی‌رسد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از صدا و سیما، سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه تأمین امنیت در سطح ملی برای مردم بسیار اهمیت دارد و از وظایف اصلی نظام‌ها و دولت‌هاست، افزود: تروریسم و ناامنی دو روی یک سکه هستند و نمی‌توان آن‌ها را از هم تفکیک کرد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به بیانیه شورای عالی امنیت ملی در مقابله به مثل و قرار دادن ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا در فهرست گروه‌های تروریستی گفت: زمانی که بحث ترور یعنی ایجاد اخلال در امنیت یک ملت مطرح می‌شود نهادهای مسئول نسبت به چنین مقوله‌ای نمی‌توانند بی تفاوت باشند.

جلیلی با اشاره به وجود امنیت کامل در کشورمان افزود: این امنیت به راحتی به دست نیامده است و مردم ما توانمندی خود را در تأمین امنیت نشان داده اند.

وی گفت: اینکه ۳۰ سال پس از جنگ تحمیلی کسی جرأت نمی‌کند به مرزهای ما نزدیک شود ناشی از امنیت شکل گرفته در کشورمان است، بنابراین وظیفه همه ارکان نظام است تا در مباحث مربوط به امنیت به ویژه امنیت ملی، به موقع و صحیح، اقدام لازم را انجام دهند و بیانیه شورای عالی امنیت ملی در همین راستا بوده است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی افزود: اینکه اکنون ارتش رژیم حاکم بر آمریکا را یک گروه تروریستی می‌دانیم فقط یک بحث نمادین نیست بلکه مردم منطقه و جهان به خوبی شاهد هستند آنچه که از سوی دولت آمریکا در این سال‌ها انجام شده، رفتارهای تروریستی است.

وی، بمباران هیروشیما، جنگ افروزی در ویتنام و حمایت از رژیم تروریستی صهیونیستی را از اقدامات عملی تروریستی رژیم حاکم بر آمریکا برشمرد و گفت: در دهه‌های اخیر هم شاهد اقداماتی مشابه از جمله ایجاد داعش هستیم.

جلیلی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران از نخستین قربانیان تروریسم بود، افزود: گروهک منافقین بیش از ۱۷ هزار نفر را ترور و شهید کرد و اکنون این گروهک مورد حمایت آنهاست.

وی با بیان اینکه حمایت آمریکا از تروریزم مبتنی بر مستندات است، گفت: باید در برابر چنین رژیمی برنامه جدی داشته باشیم تا آن بداند با نظام، دولت، مجلس و مردمی مواجه است که در دفاع از استقلال، آزادی و امنیت خود یکپارچه هستند و همبستگی جدی دارند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی افزود: مستبدان منطقه، متحدان آمریکا و بدترین ناقض حقوق بشر هستند، اما رئیس جمهور آمریکا با آن‌ها رقص شمشیر می‌کند و ابایی ندارد.

جلیلی گفت: کسی که خود در نقض حقوق بشر و حمایت از تروریسم و بکارگیری سلاح‌های هسته‌ای و کشتار جمعی متهم ردیف اول است، خود را مدعی نشان می‌دهد.

وی افزود: آن‌ها می‌خواهند تعریف خودشان از تروریسم را دیکته کنند.

جلیلی گفت: آمریکا می‌بیند ملتی پیدا شده است که تعریف واقعی و صحیح را از تروریسم، حقوق بشر، آزادی، دموکراسی و مردم سالاری ارائه می‌دهد.

وی با اشاره به جنایات حقوق بشری رژیم صهیونیستی افزود: آمریکایی‌ها این رژیم را به عنوان نمونه موفق رژیم لیبرال دموکراسی در منطقه معرفی می‌کنند، اما کسانی را که در برابر آنان با دست خالی دفاع می‌کنند، تروریست معرفی می‌کنند و در یمن هم اینگونه است و جهانیان هم این دوگانگی‌ها را متوجه می‌شوند.

جلیلی گفت: آمریکا می‌خواهد با ترساندن دولت‌ها و ملت‌ها کار خود را پیش ببرد و اکنون ملتی پیدا شده است که نمی‌ترسد و این ملت با این کار، ایستادگی و پیشرفت کرده و او از این نگران است.

وی افزود: ملت ما پیشرفت کرده و الگو شده و نشان داده است که آمریکا شکست پذیر است.

جلیلی با اشاره به نتایج اشغال نظامی آمریکا در عراق و افغانستان و شکست محاسباتی آنان گفت: به گفته خود آنان، ۷ هزار میلیارد دلار در منطقه هزینه کردند، اما دستاوردی نداشته اند و با عجز، مجبور شدند در تیر ۸۷ با ما وارد گفتگو شوند و نامه‌هایی که حاکی از عجز آنان بود را به مقام معظم رهبری نوشتند.

وی افزود: آنان طعم شکست‌های پی در پی را در این ۴۰ سال چشیده اند به همین علت از ملت ما عصبانی هستند.

جلیلی در پاسخ به این پرسش که چرا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آماج کینه آمریکا قرار گرفته است؟ گفت: سپاه یک نهاد برخاسته از انقلاب است که این بستر را برای ملت فراهم می‌کند تا با اتکا به استعداد و توانمندی‌های خود بتواند اهدافش را محقق کند و بارزترین آن در دفاع مقدس بود.

وی افزود: آمریکا همه تلاش خود را کرد که از طریق عروسکی مثل صدام، انقلاب اسلامی را با چالش مواجه کند، اما موفق نشد، زیرا سپاه پاسداران بستری را برای مردم ایجاد کرد و آنان توانستند با همه توان از انقلاب و نظام، دفاع کنند و اکثر شهدای ما نام مبارک پاسدار را دارند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: آمریکا فهمیده است که از طریق گزینه نظامی نمی‌تواند موفق شود و اقدامات نظامی آنان نه تنها نتیجه‌ای نداشت بلکه موجب قدرتمندتر شدن جمهوری اسلامی ایران شده و امنیت کشورمان در این منطقه پرآشوب، مثال زدنی است.

جلیلی افزود: نهاد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، امنیت، تمامیت ارضی و پیشرفت کشور را با مشارکت دادن مردم، تضمین کرده است و این نهاد، مردمی است و رابطه عمیق عاطفی میان مردم و این نیرو شکل گرفته است.

وی گفت: ملت ما در این ۴۰ سال با ایمان و هوشمندی توانسته است درست عمل کند و امورات خود را پیش ببرد.

جلیلی با بیان اینکه ترامپ حماقت کرد که دوباره تحریم‌ها را برقرار کرد، افزود: به زودی رژیم تحریم‌های آمریکا با بن بست مواجه خواهد شد، زیرا کشوری که ۱۵ همسایه دارد و سرشار از ظرفیت‌های بزرگ و نیروهای انسانی مؤمن و باانگیزه است به بن بست نمی‌رسد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی درباره آینده روند تقابلی آمریکا با کشورمان گفت: این روند مبتنی بر برآورد میدانی است و بر اساس برآوردهای خود آنان، آمریکا در منطقه ما به ویژه در دو دهه اخیر با شکست مواجه شده است.

وی افزود: مردم منطقه شاهد بودند که آمریکا در بسیاری جاها که به ناکامی رسید سعی کرد به شکل نیابتی از طریق تجهیز گروه‌های تروریستی، آنان را به جان مردم منطقه بیندازد.

جلیلی گفت: اکنون خود آن‌ها بیان می‌کنند که ایران قوی‌ترین و موفق‌ترین نیرو در مبارزه با تروریسم در منطقه بوده است.

وی افزود: ترامپ صراحتاً اعتراف کرده است که آمریکا تروریسم را در منطقه شکل داده است، همچنین مرکزیت تروریسم را در معرض تیغ قوی‌ترین نیروی مبارزه با تروریسم قرار می‌دهد و این روند نشان می‌دهد که اگر آنان بخواهند دست از پا خطا کنند همان فرجام داعش برای «سنتکام» رقم خواهد خورد و مجبور به فرار ذلت بار از منطقه خواهند شد.

جلیلی گفت: آینده پرشکوه، موفق، امن و همراه با پیشرفت بیشتر در انتظار ملت ماست.