کدخبر: ۲۷۷۳۱۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

فرمانده نیروی زمینی ارتش:

اقدام آمریکا امنیت نیروهای سنتکام در دنیا را به خطر انداخت/نیروهای مقاومت اشغالگران را از ارتفاعات جولان به قعر جهنم می‌فرستند

اقتصادنیوز؛ کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه دست ارتش در دست سپاه پاسداران است، اقدام اخیر دولت ترامپ علیه سپاه پاسداران را «خودزنی» خواند و تصریح کرد: آمریکایی‌ها بدانند با این اقدام خودزنی کرده‌اند به این معنا که امنیت نیروهای خود را در اقصی‌نقاط دنیا به خصوص نیروهای سنتکام خود را به خطر انداختند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ کیومرث حیدری به مناسبت روز نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سخنرانی پیش از آغاز نماز جمعه این هفته تهران ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به جامعه مسلمانان، بیان کرد: مصداق بارز بصیرت الهی امام بزگوار نامگذاری روز 29 فروردین به نام روز ارتش جمهوری اسلامی است.

وی در ادامه اظهار کرد: امام با نامگذاری چنین روزی و با حمایت بی‌شائبه از فرزندان ارتشی موجباتی را فراهم کردند تا یک ارتش انقلابی و ولایی در بستر انقلاب متولد شود. این بصیرت امام همیشه در تاریخ گرامی داشته خواهد شد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به آیه شریفه «مُّحَمَّدٌ رَّسُولُ اللَّهِ ۚ وَالَّذِینَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَی الْکُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ» بیان کرد: دقیقا عملکرد ارتش ولایی جمهوری اسلامی ایران در مقاطع مختلف تاریخ کشور به خصوص در سه مقطع تاریخی قبل دفاع مقدس، حین دفاع مقدس و بعد از دفاع مقدس تا امروز مصداق این آیه شریفه است. اعتقاد ما بر این است که کسانی که با رسول گرامی اسلام هستند برای همیشه نماد صراط مستقیم هستند.

حیدری افزود: رسول گرامی اسلام نمونه مجسم صراط مستقیم است به این معنا که هر کس در پشت سر رسول گرامی اسلام قرار گرفت بدون شک در صراط مستقیم واقع شده است و به رستگاری نائل خواهد شد. امروز رسول گرامی اسلام در بین ما نیست، اما مکتب رسول خدا در بین ما است. نمونه مجسم رسول خدا که به عنوان جانشین رسول خدا در بین ما حضور دارند وجود مبارک ولایت فقیه است. امروز ولی فقیه یعنی جانشین رسول‌الله (ص) است.

وی در ادامه تاکید کرد: با این اعتقاد که ولی فقیه امروز نماد مجسم رسول خدا (ص) است، ارتش در رکاب جانشین رسول خدا (ص) در سه مقطعی که گفتم عملکرد ویژه‌ای داشته است. ارتش در قبل از دفاع مقدس تثبیت امنیت را در کشور برعهده داشت. ارتش ولایتمدارانه در آن دوران پای کار آمد و برای برقراری امنیت در اقصی‌نقاط کشور حضور پیدا کرد و امنیت نظام را تثبیت کرد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس ارتش با تخصص‌های متعدد توانست در کنار همرزمان عزیزمان از سپاه پاسداران بسیج و نیروی انتظامی در مجموع پیروزی را برای نظام جمهوری اسلامی ایران رقم زد.

حیدری در ادامه خاطر نشان کرد: ارتش در مقابل کفار به شدت در کنار سایر برادران ایستاده است. گرچه جنگ به ظاهر در دوران دفاع مقدس تمام شد، اما حضور منافقین در کشور عراق و شرارت‌های آنها و از سوی دیگر پاکسازی اراضی آلوده به مواد منفجره اقتضا کرد تا ارتش در مرز باقی بماند و در مرزهای غربی ارتش به استمرار حضور خود ادامه داد تا هم بر دهان منافقین بکوبد و هم اراضی را پاکسازی کند تا شعله‌های نفت یکی پس از دیگری برافروخته شود و کشاورزانی که در نتیجه جنگ از مرز مهاجرت کردند دوباره به مرزها بازگردند.

وی در ادامه تصریح کرد: تولید امنیت در کنار سایر رزمندگان اسلام کارکرد ویژه ارتش در دوران بعد از دفاع مقدس است. پرورش جوانانی متعهد از دیگر نقش‌آفرینی‌های ارتش است. ما در سال قریب به 200 هزار سرباز را در پادگان‌ها می‌پذیریم و به فرموده امام عزیزمان از آنها جوانانی مستعد، امیدوار به آینده و حافظ ارزشهای انقلاب می‌سازیم و به جامعه تزریق می‌کنیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه با اشاره به نقش‌آفرینی ارتش در تحقق شعار ارتش فدای ملت، بیان کرد: در آنجایی که بحران در کشور ایجاد می‌شود یا حوادث غیرمترقبه‌ای در کشور رخ می‌دهد چشم مردم به یاری نیروهای مسلح است. اگر اغراق نکنم اولین صدایی که مردم زیرآوار مانده زلزله غرب کشور به گوششان رسید صدای بالگردهای هوانیرو بود. اولین صدایی که به گوش آنها رسید صدای فرزندان این ملت در قالب چهار تیپ بود که وارد صحنه زلزله شدند. اکنون که استان‌های ما را سیل فراگرفته است تمام توان ارتش در کنار برادران سپاهی و بسیجی و آحاد مردم در گلستان، خوزستان، لرستان و کرمانشاه در خدمت‌رسانی به هموطنان‌مان است.

حیدری در ادامه تاکید کرد: حضورهای خوب ارتش در میدان‌های مبارزه نظیر جنگ، دوران دفاع مقدس و بعد از آن بوده که ارتش را قادر کرده و به درجه‌ای از اقتدار رسانده که بخش عظیمی از اقتدار دفاعی کشور را به خود اختصاص دهد. امروز بخش عظیمی از پازل اقتدار میهن اسلامی متعلق به ارتش جمهوری اسلامی ایران در تمام عرصه‌ها است. یکی از این عرصه‌های اقتدارآفرین محقق کردن یکی از فرامین رهبر انقلاب یعنی خودکفایی است. امروز در ارتش در 23 رسته دفاعی تمام تجهیزاتی که نیاز داریم فناوری آن را به دست آورده‌ایم و احتیاجی به حضور و فناوری بیگانه نداریم.

وی افزود: با همین مولفه‌ها و هم‌افزایی که با سپاه پاسداران داریم باعث عصبانیت دشمن شده‌ایم و در قبل عصبانیتی که دارند دست به هر ترفندی می‌زنند که در کشور اختلاف ایجاد کرده و پایه‌های نظامی ما را سست کنند که این خیالی باطل است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه با خطاب قرار دادن آمریکایی‌ها، اسرائیلی‌ها و ائتلاف عربی و عبری، بیان کرد: ای انسان‌های احمق اگر تصمیم گرفتید سپاه پاسداران ما را جزو گروه‌های تروریستی قرار دهید باید بگویم که شما حماقت بزرگی کردید دست ارتش در دست سپاه پاسداران و در دست مردم و در دست ولی مسلمین بوده و دست خداوند بالای دست همه آنها است. آمریکایی‌ها بدانند با این اقدام خودزنی کرده‌اند به این معنا که امنیت نیروهای خود را در اقصی‌نقاط دنیا به خصوص نیروهای سنتکام خود را به خطر انداختند.

حیدری در ادامه خاطر نشان کرد: اگر آمریکا برای خوش خدمتی به رژیم صهیونیستی ارتفاعات جولان را الصاق کرد به اسرائیل غاصب باید بداند که رزمندگان محور مقاومت ارتفاعات جولان را بخشی از اراضی محور مقاومت می‌دانند و ان‌شاالله آن روز دور نیست که به بالای این ارتفاعات صعود خواهند کرد و سربازان اشغالگر را از همان‌جا به قعر جهنم خواهند فرستاد.

وی در ادامه اظهار کرد: اگر به گفته کلینتون نادان و اعتراف ترامپ دیوانه 40 کشور طبق اظهاراتی که در کتاب گزینه‌های دشوار داشتند به گدایی پرداختند تا داعشی را تولید کنند و امروز آن داعش با ید با کفایت سربازان اسلام نابود و آواره شده روز آوارگی غاصبان اسرائیلی نیز نزدیک است. در سر درب همه پادگان‌های نیروی زمینی ارتش روزشمار نابودی اسرائیل به صورت سینگنالی نصب شده و ان‌شاالله روز به روز این جبهه تقویت خواهد شد تا این 25 سال باقی‌مانده نیز کوتاهتر شود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در پایان ضمن دعوت همه مردم برای همراهی در گرامیداشت روز 29 فروردین‌ماه بیان کرد: سمت و سویی که امسال برای گرامیداشت روز 29 فروردین‌ماه انتخاب کرده‌ایم سمت‌وسوی دفاع، حمایت و حضور بیشتر در خدمت‌رسانی به مردم در خیلی از استان‌ها است. در بعضی استان‌ها به جای رژه حضور میدانی برای خدمت‌رسانی به مردم خواهیم داشت. ساختار سازمانی نیروی زمینی ارتش تحول عظیمی را پذیرفته و امروز ما از یگان‌های سنتی پیاده عبور کرده و یگان‌های تخصصی داریم.