کدخبر: ۲۷۷۷۵۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
توصیه تخلیه خانه‌ها در منطقه «اسماعیل‌آباد»، «سیاسک» و «کشمیری 14»

توصیه تخلیه خانه‌ها در منطقه «اسماعیل‌آباد»، «سیاسک» و «کشمیری ۱۴»

اقتصادنیوز: سرپرست فرمانداری مشهد گفت: ما دستور تخلیه برای برخی مناطق مشهد صادر نکردیم، بلکه درخواست تخلیه برخی مناطق را داشته‌ایم؛ بدین معنا که احتمال آب‌گرفتگی و سیلاب وجود دارد و بهتر است مردم در جای امن باشند تا این شرایط، سپری شود.

به گزارش اقتصادنیوز حیدر خوش‌نیت در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در رابطه با اینکه آیا در مناطقی در مشهد دستور تخلیه صادر شده یا خیر اظهار کرد: ما دستور تخلیه برای برخی مناطق مشهد صادر نکردیم، بلکه درخواست تخلیه برخی مناطق را داشته‌ایم. دستور تخلیه، به‌معنای اجبار در تخلیه است، اما زمانی که درخواست تخلیه صادر شود؛ بدین معناست که احتمال آب‌گرفتگی و سیلاب وجود دارد و بهتر است مردم در جای امن باشند تا این شرایط، سپری شود. بنابراین دستوری صادر نکردیم و درخواست داشتیم تا پیشگیری‌های لازم برای حفظ جان مردم صورت بگیرد.

احتمال وقوع روان‌آب در کال سیاسک، اسماعیل آباد و کشمیری 14

وی در رابطه با مناطقی که احتمال وقوع روان‌آب و سیلاب در آن وجود دارد، افزود: درخواست تخلیه خانه‌هایی که در بستر مسیل هستند در مناطقی چون اسماعیل‌آباد، کال سیاسک، انتهای کشمیری 14 و... داشته‌ایم و این درخواست تخلیه شامل خانه‌هایی که در حریم مسیل‌ها هستند، نمی‌شود. هرچند هنوز مردم این مناطق خانه‌های خود را تخلیه نکردند و تنها عده‌ای این کار را انجام داده‌اند. نکته مهم این است که اگر شرایط خطرآفرین شود و آب‌گرفتگی به وجود بیاید دستگاه‌های ذی‌ربط در این مناطق حضور پیدا کرده و تخلیه اجباری صورت می‌گیرد. 

خوش‌نیت در رابطه با تمهیدات به‌کار گرفته شده برای مقابله با این شرایط گفت: همه دستگاه‌هایی که عضو شورای مدیریت بحران هستند در آماده باش کامل قرار دارند. همچنین در بیش از 40 نقطه آسیب‌پذیر شهر، ماشین‌آلات مورد نیاز مستقر هستند، از کانال‌های آب، بازدید شده است. از سویی دیگر سوله‌های بحران در مناطق گوناگون شهرداری آمادگی لازم را دارند تا در صورت نیاز اسکان اضطراری را برای افرادی که دچار آب‌گرفتگی شدید شدند، فراهم شود.