کدخبر: ۲۷۷۷۹۰ لینک کوتاه

بازار گوشی در سال ۹۸ بی‌رمق‎تر خواهد شد

اقتصاد نیوز:برخلاف بسیاری از پیش بینی ها در ماه های اخیر مبنی بر کاهش قیمت گوشی تلفن همراه نه تنها این کاهش قیمت رخ نداد بلکه قیمت بسیاری از گوشی ها در چند وقت اخیر افزایش پیدا کرده است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سلام نو، کاهش تقاضا در بازار گوشی تلفن همراه ارتباط مستقیم با افزایش نرخ ارز دارد. طبعا در وضعیت بی ثبات بازار ارز بسیاری تمایلی به خرید گوشی ندارند و از سویی دیگر شمار زیادی هم توان خرید گوشی های گران را ندارند.

اگر در گذشته با هزینه چهار یا پنج میلیون می توانستیم گوشی پرچمداری را از برندهای گوناگون خریداری کنیم در حال حاضر امکان خرید گوشی میان رده همان برند را هم با این هزینه نداریم.

بی رمقی بازار موبایل در این روزها تشدید شده است و طبق بررسی های صورت گرفته تقاضای خرید گوشی در بین مشتریان به نصف رسیده است. به گفته رئیس اتحادیه تلفن همراه تقاضا برای موبایل از ماهانه یک میلیون دستگاه به 400 الی 500 هزار دستگاه کاهش یافته است.

مطابق اخباری که در اواخر سال 97 منتشر شد در طی یک سال حدود 7 الی 8 میلیون گوشی تلفن همراه فقط از طریق مسافر وارد کشور می شود. این عدد یعنی روزانه 20 هزار گوشی در سامانه مسافری تامین می شود. با این حال متاسفانه آمار گمرک نشان از آن دارد فقط یک میلیون و پانصد هزار گوشی موبایل به صورت رسمی وارد کشور می شود.

بنا بر بررسی ها برای یک گوشی تلفن همراه با قیمتی حدود 4.5 میلیون تومان حداقل حدود 1 میلیون تومان برای واردکننده‌ ای که  از طریق مسافری اقدام به واردات انبوه این موبایل کرده است، سود ایجاد می‌شود. این در شرایطی است که گفته می شود سالیانه بین سه تا چهار هزار میلیارد تومان معافیت و فرار مالیاتی از مسیر واردات حدود 7 میلیون دستگاه گوشی مسافری ایجاد می شود.

 

بررسی کنید که کدام برنامه بیشترین حجم باتری را استفاده می کند

5 روش عالی برای افزایش عمر باتری آیفون

با رفتن به گزینه باتری در بخش تنظیمات، می توانید به طور مرتب بررسی کنید که کدام برنامه بیشترین قدرت باتری را مصرف می کند. درصد قدرت هر برنامه که استفاده می شود در این بخش مشخص است و می تواند به شما کمک کند تا ارزیابی کنید که کدام برنامه درواقع مجرم اصلی است. با شناسایی این برنامه ها سعی نید کنتر از این برنامه ها استفاده کنید. به طور معمول فیلترشکن ها یا برنامه هایی که به طور مداوم به اینترنت متصل هستند حجم بیشتری از باتری را تخلیه می کنند.

 

روشنایی صفحه نمایش خود را کاهش دهید

به طور معمول هیچ دلیلی برای استفاده از روشنایی کامل صفحه نمایش گوشی های هوشمند وجود ندارد. بر این اساس سعی کنید با مراجعه به مرکز کنترل گوشی خود نور صفحه نمایش را تا حد زیادی کاهش دهید. این موضوع را در هنگام تماشای فیلم و عکس هم تکرار کنید.

 

سرویس WiFi یا Cell را به صورت مناسب غیرفعال کنید

5 روش عالی برای افزایش عمر باتری آیفون

اگر شما  خارج از خانه یا حتی خارج از کشور هستید موقتا  سرویس WiFi خود را خاموش کنید، بنابراین دائما سیگنال را جستجو نخواهید کرد و اگر در خانه، در محل کار یا جاهای دیگری هستید که میتوانید از طریق WiFi  ارتباط برقرار کنید، سرویس داده های تلفن همراه را خاموش کنید تا ارتباط شما از این طریق با یک شبکه برقرار شود. حتی می توانید در مواردی که با گوشی خود کاری ندارید حالت هواپیما را روشن کنید.

 

سرویس های موقعیت مکانی را برای برنامه ها غیرفعال کنید

5 روش عالی برای افزایش عمر باتری آیفون

به تنظیمات خود بروید، سپس بخش حریم خصوصی را پیدا کنید.روی آن ضربه بزنید، سپس روی Location Services کلیک کنید. از آنجا، شما می توانید برنامه های کاربردی ردیابی مبتنی بر موقعیت مکانی را سفارشی کنید؛ هر چه محدود تر عمل کنید و تعداد کمتری از گزینه ها را انتخاب کنید در نتیجه باتری کمتری مصرف خواهید کرد.

 

 

از حالت Power Low استفاده کنید

5 روش عالی برای افزایش عمر باتری آیفون

هنگامی که تلفن شما به شما توصیه می کند که به حالت خاموشی سوئیچ کنید، بهتر است این کار را انجام دهید و  اگر شما به طور فعال از تلفن خود استفاده نمی کنید نیز می توانید حالت power low را فعال کنید. این حالت انرژی آیفون شما را با قدرت ذخیره می کند.