کدخبر: ۲۷۷۹۱۲ لینک کوتاه

بخشی از آرای شهرداری استانبول برای سومین بار بازشماری شد

اقتصادنیوز: نهاد عالی انتخابات، اعلام کرده که چهارصد صندوق رای از آرای بازشماری شده استانبول٬ یک بار دیگر بازشماری می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، شبکه تلویزیونی TRThaber گزارش داد، با وجود آن که 15 روز از برگزاری انتخابات شهرداری‌های ترکیه سپری شده، اما هنوز هم نتایج انتخابات در شهرداری کلانشهر استانبول قطعی نشده است.

نهاد عالی انتخابات اعلام کرده که کل 1089 صندوق آرای منطقه پرجمعیت مال‌تپه بازشماری می‌شود و در روزهای اخیر بخش قابل توجهی از آرای این صندوق‌ها بازشماری شد. با این وجود دیروز یک بار دیگر به درخواست حزب عدالت و توسعه و حزب حرکت ملی٬ نتایج بازشماری شده 400 صندوق رد شد و تصمیم جدید این است که آرای آن 400 صندوق برای سومین بار شمرده شود.

بیشتر بخوانید

تداوم بازشماری آراء در استانبول

گزارش تسنیم|آکپارتی و دشواری‌های شکست در استانبول

در همین حال احزاب عضو ائتلاف ملت یعنی حزب جمهوری خلق به رهبری کمال کلچدار اوغلو و حزب خوب به رهبری مرال آکشنر اعلام کرده‌اند که اعمال فشار حزب حاکم برای بازشماری آراء٬ به معنی رد استقلال نهاد عالی انتخابات است و از دید آنها اکرم امام اوغلو شهردار استانبول است.

اکرم امام‌اوغلو نامزد ائتلاف ملت دیروز در یک استادیوم ورزشی در استانبول٬ برای هوادران فوتبال سخنرانی کرده و گفت: خطاب به حکومت می‌گویم٬ اعتبارنامه ما را بدهید کارمان را شروع کنیم.

این اقدام امام‌اوغلو با واکنش های تند رسانه‌های نزدیک به آکپارتی و دولت باغچلی روبرو شده و آن را مصداق تلاش برای تحریک افکار عمومی دانستند.