کدخبر: ۲۷۸۰۶۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
برنامه‌ریزی ناکام داعش برای حملات تروریستی گسترده در سراسر اروپا

برنامه‌ریزی ناکام داعش برای حملات تروریستی گسترده در سراسر اروپا

اقتصادنیوز: اطلاعات به دست آمده حاکی از آن است که گروه تروریستی داعش رشته حملات گسترده‌ای را در سرتاسر اروپا به ویژه آلمان و سوئیس تدارک دیده بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، اسپوتنیک نوشت: اطلاعاتی که از یک هارد دیسکِ رها شده توسط تروریست‌های داعش به دست آمده و نشریه ساندی تایمز به آن‌ها دست یافته حاکی از آن است که این گروه تروریستی رشته حملات گسترده‌ای را در سرتاسر اروپا به ویژه آلمان و سوئیس تدارک دیده بود.

اطلاعات و جزییات مربوط به توطئه حملات تروریستی داعش در سرتاسر اروپا از هارد دیسکی به دست آمده که یک تروریست داعش در سوریه به جا گذاشته است.

فایل‌های کامپیوتری کشف شده حاکی از آن است که گروه تروریستی داعش قصد داشته است حملات تروریستی پیشین خود را بار دیگر در اروپا و خاورمیانه تکرار کند.

داعش ماه گذشته از آخرین پایگاه خود در خاک سوریه بیرون رانده شد، اما اطلاعات جدیدی که از این هارد دیسک به دست آمده یک نمای کلی از فعالیت‌های آن‌ها ارائه می‌کند.

طبق اطلاعات به دست آمده، این گروه تروریستی همچنان یک شبکه بین المللی پیشرفته را هدایت، ستیزه جویان خود را میان کشور‌ها جابجا و هزینه عملیات تروریستی آن‌ها را اعم از سرقت‌های اینترنتی و قتل تامین می‌کند.

شش تن از سرکرده‌های داعش در نامه‌ای به ابوبکر البغدادی، سرکرده این گروه (ساندی تایمز نیز به محتوای این نامه دسترسی پیدا کرده است) راهبرد بین المللی خود را تشریح کرده اند.

طبق این سند، قرار بود عملیات تروریستی این گروه در خارج، تحت هدایت فردی به نام ابو خباب المهاجر که کنترل دو سلول تروریستی را در آلمان و یک سلول دیگر را در روسیه در دست دارد، صورت گیرد و همچنین قرار بود حملات تروریستی داعش در خاک اروپا توسط اعضای این گروه که در قاره اروپا مستقر هستند، انجام شود.

نوامبر سال دو هزار و پانزده در حمله تروریستی داعش در پاریس یکصد و سی نفر کشته شدند.