کدخبر: ۲۷۸۱۶۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
نماینده اصولگرا: حزب جمهوری اسلامی مار در آستینش پرورش داد/ پایه حزب لیبرالیسم و اومانیسم است

نماینده اصولگرا: حزب جمهوری اسلامی مار در آستینش پرورش داد/ پایه حزب لیبرالیسم و اومانیسم است

اقتصادنیوز: رئیس مجلس شورای اسلامی خصوص اخطار یکی از نمایندگان مجلس درباره فعالیت احزاب و حزب جمهوری اسلامی گفت: حزب جمهوری اسلامی یک حزب اسلامی بود و رهبران آن تابع ولایت فقیه بودند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، جبار کوچکی‌نژاد در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در اخطاری با استناد به ماده ۷۵ گفت: آقای ابطحی الفاظی را برای احزاب به کار برد که در کشور ما درست نیست، به عنوان مثال حزب جمهوری اسلامی اگر نبود معلوم نبود که چه بر سر انقلاب می آمد شهید بهشتی و شهید باهنر از حزب جمهوری بودند اگر بعضی از احزاب نتوانستند به خوبی عمل کنند نباید عملکرد سایر احزاب را زیر سوال برد

در ادامه نیز محمد جواد ابطحی با استناد به ماده ۷۵ در پاسخ وی گفت: بر اساس ماده ۷۵ قانون اساسی اگر در جلسه رسمی ضمن نطق یا مذاکره صریحا یا تلویحا نسبت سویی به فردی داده شود و یا عقیده و اظهار او را برعکس جلوه دهند حق اظهار نظر دارد

وی افزود: حزب به معنای غربی و روشی که در پارلمان‌های دنیا وجود دارد در اسلام نیست حزب جمهوری اسلامی چرا به این سمت رفت؟ دعوایش نیز همین بود که آیا باید از دستور ولی فقیه اطاعت کرد یا دستورات حزب در اولویت قرار دارد؟ به همین جهت در آستینش مار پرورش داد.

ابطحی در ادامه داد: پایه حزبی که در غرب تشکیل شد بر پایه لیبرالیسم و اومانیسم است در حالی که حزب ساز و کار خاص خود را دارد اگر ما می‌خواهیم نظام پارلمانی مبتنی بر حزب باشد باید شیوه کشورداری را عوض کنیم، نمی‌شود وصله و پینه کرد. گفتند که ابطحی فتوا داده در اسلام حزب نیست ولی من می‌گویم باید بر اساس موازین اسلام حزب داشته باشیم.

در ادامه علی لاریجانی که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت در پاسخ به اظهارنظر محمد جواد ابطحی در خصوص حزب جمهوری اسلامی بیان کرد: حزب جمهوری اسلامی یک حزب اسلامی بود. حزب جمهوری اسلامی در داخل خودش با ولایت فقیه مشکلی نداشت و مشکل حزب اصلا این نبود و رهبران آن تابع ولایت فقیه بودند و مشکل دیگری به وجود آمد.