کدخبر: ۲۷۸۲۶۲ لینک کوتاه

جدول بهترین خریدهای نیم‌فصل دوم فوتبال ایران

​اقتصاد نیوز:از حیث نمرات نود و تعداد گل و پاس‌گل بازیکنان مرور می‌کنیم که ده خرید برتر نیم‌فصل دوم متعلق به چه تیم‌هایی است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سایت نود، ده هفته از نیم‌فصل دوم گذشته و حالا می‌شود تحلیل درست‌تری نسبت به خریدهای مربیان در بین دو نیم‌فصل داشت. برخی مربی‌ها مانند منصوریان و فرکی بدشانس بودند که خریدشان (محمدرضا خلعتبری و جابر انصاری) خیلی زود با مصدومیت رباط صلیبی، کل فصل را از دست دادند. برخی‌ها مانند نادر دست‌نشان هم چوب قرارداد عجیب باشگاه‌شان را خوردند و نتوانستند بعد از کنار رفتن علی کریمی از حضور پیام صادقیان بهره‌ای ببرند. البته همه مربی‌ها در جرگه بدشانس‌ها جای نمی‌گیرند و برخی هم مانند امیر قلعه‌نویی با خرید ستاره‌ای چون محسن مسلمان هنوز نتوانستند آن طور که باید، از خریدشان بازی بگیرند و مثمرثمر باشند. 

بهترین خریدهای نیم‌فصل دوم به شفر و برانکو تعلق دارند. پاتوسی با 4 گل و 1 پاس‌گل، ترابی با 1 گل و 3 پاس‌گل رقابت تنگاتنگی در عملکرد نیم‌فصل دوم‌شان داشتند. معدل نمره پاتوسی در نیم‌فصل دوم، یک‌صدم بهتر از بهترین خرید برانکوست. در جایگاه‌های بعدی باز هم نماینده‌ای از استقلال و پرسپولیس حضور دارند؛ سروش رفیعی و اسماعیل گونکالوس.

10 خرید برتر نیم‌فصل

هر چند که در این جدول بازیکنانی مانند مهدی شیری، محمد نادری و اکبر ایمانی هم می‌توانستند حضور داشته باشند و به خط دفاع تیم جدیدشان استحکام بخشیدند ولی جالب‌ترین عملکرد نیم‌فصل دوم به فریبرز گرامی هافبک دفاعی پارس‌جم تعلق دارد. مدافع جمی‌ها در تقابل با تیم سابقش مجبور شد درون دروازه قرار بگیرد! احمد گوهری در دقیقه 91 بازی بازی پارس‌جم و پدیده اخراج شد و با توجه به تمام شدن تعویض‌های تارتار، گرامی مجبور شد درون دروازه قرار بگیرد. اتفاقا در تنها توپی که روی دروازه‌اش ارسال شد هم خروج عجیبی داشت و تنها گل مسابقه به ثمر رسید. گرامی که کلا 12 دقیقه در نیم‌فصل دوم بازی کرد و حتی به استاندارد دریافت نمره 90 نرسید، در مسابقه بعد از آن هم در لحظات پایانی وارد زمین شد و این بار گل برتری تیمش را زد تا عجیب‌ترین خرید نیم‌فصل دوم باشد.