کدخبر: ۲۷۸۶۷۶ لینک کوتاه

آماده تغییرات جدید اینستاگرام باشید

​اقتصاد نیوز:اینستاگرام در حال کار روی قابلیتی جدید است که می تواند تعداد لایک های هر پست کاربران را مخفی کند. درواقع به کمک این قابلیت جدید دیگر مشخص نمی شود که هر یک پست کاربران تا چه حد مورد توجه مخاطبان واقع شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از انتخاب، یکی از بدترین چشم و همچشمی های اینستاگرامی، مقایسه تعداد لایک های طرفداران اشخاص مشهور است، درواقع بسیاری از کاربران، محبوبیت چهره های اینستاگرامی را بر اساس تعداد لایک های آنان می سنجند. اما به نظر می رسد اینستاگرام قصد دارد به این موضوع خاتمه دهد.

بر اساس توضیحات اینستاگرام هدف از این کار این است که دنبال کنندگان صفحات اینستاگرامی روی محتوای صفحات متمرکز شوند نه روی تعداد پیروان اشخاص. در واقع بر اساس این قابلیت جدید که هنوز در مرحله آزمایشی قرار دارد، افراد پست های جذاب را می بینند نه تعداد لایک های آن را و در نتیجه هر پست را بر اساس واقعیت می پسندند نه بر اساس سوء گیری تعداد لایک ها.

درواقع به نظر می رسد پنهان کردن تعداد لایک ها می تواند تفکر قالبی و پیروی های کورکورانه کاربران از یکدیگر را کاهش دهد و به اعتقاد مدیران فیس بوک به سلامت روانی کاربران منجر شود. افزون بر این ها، مدیران بخش طراحی اینستاگرام معتقدند این قابلیت می تواند رقابت ناسالم در اینستاگرام را کاهش دهد.

بسیاری از کاربران اینستاگرام چهره های مختلف یا حتی اکانت های جعلی را به خاطر تعداد لایک های آنان دنبال می کنند و این قابلیت می تواند چنین رفتار اشتباهی را کاهش دهد.

سخنگوی اینستاگرام در این خصوص گفت: "در حال حاضر این آزمایش را به شکل گسترده اجرایی نمی کنیم. اما به دنبال کشف راه هایی برای کاهش فشار بر اینستاگرام هستیم و این چیزی است که ما همیشه در مورد آن فکر می کنیم.بسیاری از  ویژگی های دیگری که ما به مرور به اینستاگرام افزوده ایم بر اساس همین آینده نگری رخ داده است.