کدخبر: ۲۷۸۷۵۱ لینک کوتاه

پیش بینی بارش های شدید طی ۴ روز آینده در کشور

اقتصاد نیوز: سازمان هواشناسی از بارش باران، برف، کولاک برف در استان‌های غربی، شمال غربی، شمال و شمال شرقی طی ۴ روز آینده خبر داد.

 به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، امروز شنبه 31 فروردین بارش باران و برف در شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات جنوبی گیلان و از بعدازظهر شنبه  رگبار باران گاهی با وزش باد شدید در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی با بارش تجمعی بین 10 تا 25 میلیمتر پیش‌بینی شده است.

از اوایل فردا شب اول اردیبهشت و طی روز دوشنبه دوم اردیبهشت بارش باران و برف و  وزش باد  در نیمه جنوبی آذربایجان غربی، کردستان، آذربایجان شرقی، اردبیل،  زنجان، دامنه های البرز در شمال  استان‌های قزوین، البرز و تهران،  و بارش باران در استانهای گیلان و مازندران با بیشترین مقدار بارش تجمعی مورد انتظار در جنوب آذربایجان غربی و شمال‌غرب کردستان بین 30 تا 60 میلیمتر و در سواحل گیلان و ارتفاعات البرز بین 20 تا 40 میلیمتر پیش بینی شده است.

سازمان هواشناسی با اعلام این‌که از روز دوشنبه بتدریج با تشدید جریان‌های شمالی، بارش باران در سواحل و بارش برف در ارتفاعات شمالی البرز تشدید می شود، توصیه کرده است؛

«طی یکشنبه شب تا صبح سه شنبه به سبب بارش برف در مناطق سردسیر و کوهستانی، شمال غرب و دامنه های البرزغربی، لغزندگی،  کاهش شدید دید به سبب مه  در جاده های کوهستانی البرز و شمالغرب پیش بینی می شود که  سبب ترافیک و اختلال، در  تردد جاده ای می شود.

از  یکشنبه  تا پنجشنبه موج کاهش نسبی دما  بین 5 تا 7 درجه سلسیوس از شمالغرب تا شمالشرق کشور پیش بینی می‌شود که  کاهش دما در استان‌های شمالغرب، تهران،  استانهای مرکزی کشور  و سواحل دریای خزر طی صبح دوشنبه تا سه شنبه و  در شمالشرق و شرق صبح سه شنبه تا پنجشنبه  خواهد بود.  

با توجه به انتظار بارش برف و تشدید آن  در روز دوشنبه در شمالغرب، غرب  و جاده های کوهستانی البرز و  شرایط جوی مخاطره آمیز شامل مه غلیظ و احتمال کولاک برف، به هموطنان توصیه می‌شود ضمن پرهیز از سفرهای غیر ضروری به مناطق شمالی و شمالغرب کشور، با آگاهی از وضع هوای مسیر و  رعایت نکات ایمنی،  ریسک مخاطرات احتمالی را کاهش دهند. همچنین  بارش‌های بهاری گاهی با تشدید بارش و همراه با  رگبار باران است و بر این اساس در این مدت احتمال آبگرفتگی معابر عمومی بخصوص روز دوشنبه در مسیرهای ساحلی دریای خزر  پیش‌بینی می‌شود.