کدخبر: ۲۷۸۹۸۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پرفروش ترین خودروی اسپرت جهان+عکس

اقتصاد نیوز:پرفروش ترین خودروی اسپرت کوپه جهان معرفی شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از کلیک، فورد موستانگ یکی از محبوب ترین خودروها در جهان بوده که بر اساس آمار جدید، هنوز به عنوان پرفروش ترین خودروی اسپرت کوپه شناخته می شود.

نزدیک به 55 سال پیش شاهد رونمایی از یک خودروی ویژه توسط شرکت فورد بودیم. این محصول در حال حاضر پرفروش ترین خودروی اسپرت کوپه در سراسر جهان محسوب می شود. درست حدس زدید، این خودرو فورد موستانگ است.

مدیر جهانی فورد، Jim Farley در رابطه با این خودرو اعلام کرده:ما با معرفی خودروی موستانگ در 55 سال پیش، یک سنت شکنی کردیم. هیچ خودرویی مانند موستانگ آزادی را برای راننده به همراه نمی‌آورد. این محصول که تبدیل به یک نماد شده، پرفروش ترین خودروی اسپرت کوپه در جهان است.

فورد موستانگ برای مدت طولانی تنها در آمریکای شمالی به فروش می رسید؛ با این حال از سال 2015 و همراه با معرفی نمونه S550، شاهد عرضه این خودرو در بازارهای جهانی بودیم. بر اساس اعلام فورد، در سال 2018 این شرکت موفق به فروش 113,066 موستانگ در بازارهای جهانی شده است. این فروش تنها کمی رشد را در مقایسه با سال 2017 نشان می دهد.

در حالی که فورد موستانگ پرفروش ترین خودروی اسپرت کوپه در بازارهای جهانی محسوب می شود، فروش آن در سال های اخیر در ایالات متحده آمریکا با کاهش همراه بوده است.

بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی Good Car Bad Car، فروش موستانگ در سال 2015 در ایالات متحده آمریکا برابر با 122,349 دستگاه بوده که این میزان فروش در سال 2016 و 2017 به ترتیب به 105,932 و 81,866 کاهش یافته است. فروش این خودرو در سال 2018 به 75,842 دستگاه رسیده که یک شکست بزرگ برای فورد محسوب می شود.

فورد برای افزایش فروش این خودروی افسانه ای، چند روز پیش از موستانگ 2.3L با پکیج High Performance رونمایی کرد. این خودرو در مقایسه با گذشته 20 اسب بخار قدرت بیشتری دارد و همچنین از سیستم تعلیق بهبود یافته بهره می برد. این خودرو با مدل 2020 در اختیار خریداران قرار می گیرد.