کدخبر: ۲۷۹۲۰۳ لینک کوتاه

نخست‌وزیر پاکستان در نشست با نمایندگان اتاق بازرگانی تهران:

دنبال راهی برای افزایش تجارت با ایران هستیم

اقتصادنیوز؛ عمران خان، نخست وزیر پاکستان تاکید کرد که با وجود تحریم‌های جدیدی که علیه ایران از سوی آمریکا اجرایی شده امکان افزایش تعاملات اقتصادی دو کشور وجود دارد.

له گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ عمران خان که به ایران سفر کرده است عصر امروز در نشستی با نمایندگان اتاق بازرگانی تهران، اظهار کرد: خوشبختانه ما سفر بسیار خوبی به ایران داشته‌ایم و از مهمان نوازی ایرانیان و به طور خاص دکتر روحانی رئیس‌جمهوری قدردانی می‌کنیم و امیدواریم که این سفر منجر به افزایش تعاملات اقتصادی دو کشور شود.

عمران خان

وی با اشاره به بالا بودن میزان تبادلات تجاری کشورهای جنوب شرق آسیا، اظهار کرد: این کشورها که امروز به موفقیت‌های اقتصادی قابل توجهی دست یافته‌اند از سال‌ها پیش روابط اقتصادی خوبی با همسایگان‌شان داشته‌اند اما متأسفانه این موضوع در کشورهای منطقه ما و میان کشورهایی همچون پاکستان، ایران، افغانستان و هند چندان گسترده نیست.

نخست وزیر پاکستان ادامه داد: در حوزه‌های مختلف به نظر می‌رسد که ظرفیت تجاری قابل توجهی میان ایران و پاکستان وجود دارد و ما باید تلاش کنیم که این امکانات را به مرحله اجرا برسانیم.

عمران خان با اشاره به تحریم‌های اقتصادی اعمال شده علیه ایران گفت: با وجود آنکه تحریم‌ها محدودیت‌هایی به وجود می‌آورند و پاکستان نیز با مشکلات خاص خود مواجه است اما ما تلاش می‌کنیم که راه‌حلی برای افزایش تجارت با ایران پیدا کنیم و الان زمان آن رسیده است که دو کشور در این حوزه همکاری‌های اقتصادی خود را افزایش دهند.