کدخبر: ۲۷۹۶۰۵ لینک کوتاه

کاخ سفید اعلام کرد؛ ترامپ اظهارنامه مالیاتی‌اش را منتشر نمی‌کند

اقتصادنیوز: با نزدیک شدن به ضرب‌الاجل مجلس نمایندگان آمریکا برای انتشار اظهارنامه مالیاتی ترامپ، معاون سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد رئیس‌جمهور تمایلی به انتشار آن ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نشریه هیل نوشت، با نزدیک شدن به ضرب‌الاجل کمیته امکانات مالی مجلس نمایندگان آمریکا برای انتشار اظهارنامه مالیاتی دونالد ترامپ، هوگان گیدلی، معاون سخنگوی کاخ سفید روز گذشته (سه شنبه) اعلام کرد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اظهارنامه مالیاتی‌اش را در اختیار دموکرات‌ها قرار نخواهد داد.

گیدلی در این خصوص گفت: همانطور که من متوجه شدم، رئیس جمهور آشکارا درباره این مسئله (انتشار اظهارنامه مالیاتی) صحبت کرد. زمانی که دیگر تحت بازرسی نباشد درباره آن تصمیم‌گیری خواهد کرد. اما در حال حاضر تمایلی به انجام این کار ندارد. او رئیس جمهور آمریکاست و هیچ کس به اتهامات مضحک درباره اظهارنامه مالیاتی و همه چیز‌های دیگری که دموکرات‌ها درخواست کرده اند، اهمیتی نمی‌دهد.

دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا چندی پیش به صورت رسمی خواستار انتشار اظهارنامه مالیاتی دونالد ترامپ شدند. «ریچارد نیل» رئیس کمیته امکانات مالی مجلس نمایندگان آمریکا از «چارلز رتینگ» رئیس سازمان «خدمات درآمد داخلی» درخواست کرد اظهارنامه مالیاتی ۶ ساله دونالد ترامپ را منتشر کند. در پی سکوت سازمان خدمات درآمد داخلی در این خصوص، ریچارد نیل بار دیگر یک نامه به این سازمان ارسال کرد و تا ۲۳ آوریل (روز گذشته) به آن‌ها فرصت داد که اظهارنامه مالیاتی ترامپ را منتشر کنند.

احتمال می‌رود دموکرات‌های کنگره در پی منتشر نشدن اظهارنامه مالیاتی ترامپ، اقدامات دیگری انجام دهند از جمله اینکه یک احضاریه برای انتشار اظهارنامه مالیاتی ترامپ صادر کنند.

سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید پیشتر به دموکرات‌هایی که خواستار انتشار اظهارنامه مالیاتی دونالد ترامپ شدند هشدار داد و گفت: آن‌هایی که خواستار انتشار اظهارنامه مالیاتی ترامپ هستند باید بدانند که راه بسیار بسیار خطرناکی را در پیش گرفته اند.

دونالد ترامپ نخستین رئیس‌جمهور آمریکا در چند دهه اخیر است که از انتشار اظهارنامه مالیاتی‌اش سرباز زده است. وی پیشتر اعلام کرده بود تا زمانی که تحت بازرسی قرار دارد، اظهارنامه مالیاتی‌اش را منتشر نمی‌کند.