کدخبر: ۲۷۹۶۳۱ لینک کوتاه

رهبر کره شمالی برای دیدار با پوتین طبق سنت خانوادگی با قطار سفر کرد+عکس

​اقتصاد نیوز:کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی که پیش از این خبر ملاقات قریب‌الوقوع وی با ولادیمیر پوتین از سوی کرملین مورد تایید قرار گرفته بود روز چهارشنبه با قطار از مرز روسیه گذشت.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از یورو نیوز، یک شبکه تلویزیونی روسیه در گزارشی به نقل از کیم جونگ اون اعلام کرد که بررسی وضعیت شبه جزیره کره ومسائل مربوط به خلع سلاح هسته‌ای بخشی از محورهای گفتگو با ولادیمیر پوتین محسوب می‌شود.

سفر رهبر کره شمالی به روسیه

سفر رهبر کره شمالی به روسیه

رهبر کره شمالی صبح چهارشنبه لبخند به لب، سوار واگن اختصاصی زیتونی رنگ و نمادینی شده بود که طبق سنت خانوادگی به طور معمول از آن برای سفرهای خارجی استفاده می‌شود.

این واگن قطار که پدر رهبر فعلی کره شمالی نیز پیشتر برای سفر به روسیه از آن استفاده کرده بود پس از عبور از مرز راهی شهر ولادی‌وستوک شد تا سرنشینش را به موقع به قرار قبلی با ولادیمیر پوتین برساند.

تصاویری که خبرگزاری رسمی کره شمالی از کیم جونگ اون منتشر کرده وی را با لباسی تیره، ژستی غرورآمیز و در حال سلام دادن به مسئولان بلند پایه‌ای نشان می‌دهد که برای بدرقه وی شبانگاه به ایستگاه قطار آمده بودند.

این چهارمین بار است که رهبر کره شمالی برای سفر به خارج از کشور از قطار استفاده می‌کند، سفری به سوی مرز روسیه که هنوز اطلاعی دقیق از نقطه شروع آن در دست نیست و به گفته رسانه ها تنها ۹ ساعت به طول انجامید.

سفر ۹ ساعته به مرز روسیه بی شک نباید خسته کننده‌تر از سفر قبلی آقای کیم با قطار به سوی هانوی باشد که دو روز و نیم به طول انجامیده بود.

رهبر کره شمالی جدا از مسیری کوتاه، با امیدواری بیشتری نسبت به سفر قبلی گام به این مسیر گذاشته است، چرا که گعده این بار او با رقیب سنتی و دیرین دونالد ترامپ است که گفتگوها با وی در هانوی جز تشدید سوء‌تفاهم‌ها و اختلافات دستاورد دیگری به همراه نداشت.