کدخبر: ۲۷۹۷۶۵ لینک کوتاه

سردار ربانی:

در آستانه پیروزی کامل بر داعش هستیم

معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ملت های منطقه در آستانه پیروزی کامل بر داعش و تروریسم در منطقه قرار دارند.

 

به گزارش اقتصادنیوز، سردار سرتیپ پاسدار 'مهدی ربانی' معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا در بغداد گفت: ما در آستانه پیروزی کامل بر داعش و گروههای تروریستی در منطقه هستیم اما کسانی که داعش را بوجود آوردند و از آن حمایت کردند از وحدت ملت های منطقه که باعث غلبه بر تروریسم شد عصبانی هستند و اکنون بشکل فریبکارانه ای مدعی هستند در از بین بردن داعش نقش داشته اند.

سردار ربانی که به اتفاق جمعی از فرماندهان نیروی زمینی و هوایی ارتش و همچنین نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در کنگره 'سپاس از ایران' به بغداد سفر کرده است، افزود: همانطور که هدف اصلی دشمنان ما نابودی اسلام و اهداف و پیام های انقلاب اسلامی در منطقه است، طبیعی است ملت های منطقه نیز در درجه اول بدانند که ما یک دشمن واحد داریم چه در جبهه ایران، عراق یا لبنان باشد در همه جا ما با یک دشمن واحد روبرو هستیم.

ربانی افزود: در اصل این مقابله مرز و جغرافیا مفهوم ندارد و ما از اسلام و مظلومان و از آرمان های انقلاب اسلامی یکه آرمان مردم مسلمان و مستضعف است دفاع می کنیم. اینها مرز نمی شناسد هر چند برخی ملاحظات همچون احترام به استقلال و حاکمیت ملی سر جای خودش محترم است اما در همین چارچوب ها نیز همکاری ها و مستشاری ها جاری است و ملت ها با کارهای مشترک در برابر دشمن مشترک می ایستند و هر جا که خطری و مشکلی ایجاد شود به کمک هم می آیند.
وی گفت: به عنوان نمونه برادران عراقی در موضوع سیلاب که هر دو کشور را درگیر کرد و یک مشکل مشترک بود، به کمک ما آمدند همانطور که ما در جنگ داعش به کمک آنها آمدیم.
ربانی افزود: این امر نشان می دهد میان دو ملت احساس دوگانگی وجود ندارد و همین نقطه پیروزی ما در مقابل دشمنی است که با هدف تفرقه ایجاد تفکیک بین مذاهب و بین کشورها تلاش می کرد اما نتیجه بر عکس گرفت و بجای جنگ و تفرقه میان ملت ها، یک وحدت مردمی و در واقع یک امت اسلامی در منطقه شکل گرفت و دشمن از همین نگران است و دست به توطئه می زند و ملت های منطقه را تحت فشار و تحریم قرار می دهد.

ربانی گفت: اینگونه نشست ها با روشنگری هایی که می کند نشان می دهد که چه کسانی واقعا با تروریسم مبارزه کردند و ادعای آمریکا در مبارزه با داعش چقدر بی اساس است.

وی گفت: واقعیت آن است که عامل و هسته اصلی شکست تروریسم در منطقه مردمی بودند که در این کشورها با هم متحد شدند و باعث نابودی داعش شدند و این پیام مهمی است که می توانیم به جهان مخابره کنیم.

ربانی افزود: کنگره سپاس از ایران، پیام آور این دوره از مجاهدت و تلاش نیروهای مردمی این کشورها برای غلبه بر گروههای تروریستی داعش بود در حالی که دشمن با ایجاد داعش قصد تفرقه و جنگ میان ملت های منطقه داشت اما در عمل این امر باعث وحدت و همدلی هر چه بیشتر ملت های منطقه شد.

معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در جنگ با داعش خون جوانان ایرانی، عراقی و لبنانی در دفاع از سرزمین عراق و مقدسات آن با هم ممزوج شد و در واقع نه تنها بوجود آورندگان داعش و حامیان آن به اهداف خود نرسیدند بلکه نتیجه عکس گرفتند و تجربه جدیدی از وحدت و همدلی میان ملت های منطقه بوجود آمد و عصبانیت و اقدامات غیر قانونی آمریکا علیه سپاه و نیروهای مقاومت از همین روست.

وی گفت: این کنگره، اقدام بجا و قابل تقدیری از سوی برادران عراقی، برای تجلیل و تکریم از شهدای مدافع حرم است که در راه مقابله با گروههای تروریستی بویژه داعش، مجاهدت های بسیار کردند و نقش بسیار موثری در نابودی تروریست ها در صحنه نبرد داشتند.

ربانی اظهار داشت: گردهم آمدن شهروندان ایرانی، عراق و لبنانی برای بزرگداشت شهدایی که در راه در دفاع از عراق و مقدسات این سرزمین در کنار هم با تروریسم جنگیدند و جان خود را تقدیم کردند، اقدامی بسیار نیکو و نماد وحدت و همدلی ملت های منطقه است.

وی افزود: همانطور که ما در دوران دفاع مقدس، یک دوره جنگ و مقابله در برابر تهدیدات داشتیم و پس از پایان جنگ با چنین کنگره ها و نشست هایی پیام آن را به نسل های بعد منتقل کردیم، کنگره بغداد نیز می تواند همین رسالت را در خصوص مجاهدت های رزمندگان ایران، عراق و لبنان در برابر داعش انجام دهد.

ربانی اظهار داشت: همکاری بسیار خوب و گسترده و غیرقابل توصیف میان جوانان این سه کشور در برابر گروهک داعش را باید اولین تجربه در منطقه بشمار آورد که مردم چند کشور در کنار هم و در یک جبهه در مقابل دشمن ایستادند و شهید دادند و خونشان در یک جبهه با ممزوج شد.

معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: این همه تلاش و ایثارگری نیاز دارد که به مردم جهان و نسل های آینده منتقل شود و چنین نشست هایی می تواند همین هدف را به خوبی دنبال کند.