کدخبر: ۲۷۹۸۹۹ لینک کوتاه

خطیب جمعه موقت تهران:

سرمایه‌ها را از کشوری که مهمان امام‌زمان است خارج نکنیم/ این دولت و رئیس‌جمهور احمقش، چهره واقعی آمریکا را عیان کردند

اقتصادنیوز؛ محمد امامی کاشانی، امام جمعه موقت تهران گفت: وظیفه ما این است که حقوق را رعایت کنیم، ببینیم چه وظایفی داریم، در چه کشوری هستیم و در دامن چه حجت خدایی به سر می‌بریم، اگر آن را درک کنیم آنگاه برای خدمت به ملت بسیار ارزش قائل خواهیم بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ محمد امامی کاشانی در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران افزود: در نامه امام زمان (عج) به شیخ مفید، وظایف ما برای دوران غیبت کبری بیان شده و برای اینکه هنجارها را زنده نگاه داریم، چه باید انجام دهیم.

وی اظهار داشت: اکنون برای ما روشن است، در این 40 سال اگر دست مبارک امام زمان (عج) بر سر ما، کمک او بر ملت ایران، جمهوری اسلامی و اگر امام امت نبود، دشمن ها ریشه ما را می کندند. 

وی اضافه کرد: امام (عج) فرمودند اما در عین حال ما شما را نگه داشتیم و حفاظت کردیم ولی وظیفه شماست تقوا داشته باشید. امام عصر خطاب به من و شما می فرماید: خدای متعال مسیر رشد را به شما الهام می کند، راه خدا و تقوا را در پیش بگیرید، خدا به شما الهام می کند چه انجام دهید؟ 

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: نکته اینجاست که اگر چنین باشد و ما وظایف خود را بدانیم، سرمایه ها را در کشور به کار خواهیم انداخت، به خاطر اینکه سود در کشور اندک است، سرمایه ها را خارج نخواهیم کرد. ما در کشوری که مهمان امام زمان (عج) هستیم، سرمایه ها را به خارج از ایران نخواهیم برد تا مهمان آن دشمن اسلام و انسانیت باشیم.

رونق تولید با کسب و کار به وجود می‌آید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ امامی کاشانی در خطبه‌های نمازجمعه تهران گفت: همه ما باید برای کار ارزش قائل باشیم و از تنبلی و راحت‌طلبی دوری کنیم. روز کارگر منحصر به کارگران عزیز نیست و همه ما از روحانیت گرفته تا اصناف و کارمندان، کارگر هستیم و باید کارمان را درست و دقیق انجام دهیم. همه ما در هر صنفی که هستیم، باید کارمان را به بهترین شکل انجام دهیم. اساتید دانشگاه‌ها نیز موظفند که با آمادگی، سر کلاس رفته و سوالات و شبهات دانشجویان را به خوبی پاسخ دهند.

خطیب نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: پاس داشتن روز کارگر، یعنی ارزش قائل بودن به کار و تلاش برای نجات کشور. رهبر معظم انقلاب امسال را سال «رونق تولید» نامیدند و رونق تولید با کسب و کار به وجود می‌آید. حیف است که انسان ثروتی به دست آورد و در خارج از کشور هزینه کند. همه ما باید به رونق تولید اهمیت داده و جلوی آسیب‌ها را بگیریم.

ترامپ چهره واقعی آمریکا را نشان داد

وی با اشاره به دور جدید تحریم‌های آمریکا گفت: دشمن ما را با تحریم، دوره کرده و خیانت‌های فراوانی علیه ملت ما داشته که اینها چیز جدیدی نیست و آمریکایی‌ها از روز اول با ملت ما دشمن بودند اما این دولت و رئیس‌جمهور احمق آنها، دشمنی و چهره واقعی آمریکا را برای همگان عیان کردند.

امامی کاشانی با بیان اینکه با همکاری و همدلی می‌توان تأثیر تحریم‌ها را به حداقل رساند، افزود: در مسئله سیل به خوبی دیدیم که اگرچه مشکلاتی برای هموطنانمان به وجود آمد اما همه از دولت، مردم و سازمان‌ها به خوبی پای کار آمدند و به مردم سیل‌زده کمک کردند. خوشبختانه همه طبقات وارد عرصه شدند و با وحدت به کمک مردم شتافتند. رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند که کمک مردم به سیل‌زدگان، خاطرات ابتدای نهضت انقلاب اسلامی را زنده کرد. اگر با هم این‌چنین باشیم و با یکدیگر همدردی کنیم و تلاش داشته باشیم، در برابر تحریم‌ها نیز پیروز خواهیم بود.

خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: اگر در برابر تحریم‌ها، مردم و مسئولان به وظایف خود عمل کنند و اشتغال ایجاد شود و اقتصاد مقاومتی را دولت، مجلس و قوه قضائیه به خوبی اجرا کنند، می‌توانیم تأثیر تحریم‌ها را به حداقل برسانیم.

وی با اشاره به انتخاب محمد سلامی به فرماندهی کل سپاه اظهار داشت: در ابتدا باید به سرلشگر سلامی برای تصدی فرماندهی کل سپاه تبریک بگویم. امیدواریم با صلابت و تلاش بتوانند کار را پیش ببرند. سپاه در دوران انقلاب اسلامی نشان داده که حتی دشمن هجوم آورده در کنار سایر نیروهای مسلح، مقابل آنها سینه سپر کرده و سپاه و ارتش، موجب امنیت و ثبات در کشور هستند.

دنیا اقدامات مثبتی را از سپاه و نیروهای مسلح ایران دیده است

امامی کاشانی با اشاره به اقدامات اخیر کاخ سفید در قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه‌های تروریستی و اقدام متقابل مجلس شورای اسلامی، گفت: آمریکا سپاه را تروریست اعلام کرد اما باید ببینیم که تروریست کیست!؟ تروریست در آمریکا و اقدامات آنهاست. اسلام، ترور را منع کرده و پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند «مؤمن ترور نمی‌کند»؛ این عقیده و تئوری ماست. در عمل هم نیروهای مسلح ما تنها به دفاع از اسلام، ملت و کشور می‌پردازند و دنیا اقدامات مثبتی را از سپاه و نیروهای مسلح ایران دیده است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: داعش را آمریکایی‌ها به وجود آوردند و با حمایت از عربستان سعودی و در اختیار قرار دادن تسلیحات، موجب کشتار مردم بیگناه یمن شدند. عربستان، رژیم صهیونیستی و آمریکا، خود تروریست هستند و جنایات آنها برای همه آشکار شده است. مثلث شوم آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل‌سعود فکر می‌کنند موفق هستند اما شکست، بدبختی و نابودی از آنِ آنهاست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اعدام ۳۷ نفر در عربستان سعودی گفت: کشتار این افراد بیگناه، لکه‌ی ننگی بر چهره آمریکا و آل‌سعود است و دنیا می‌داند جنایتکار و تروریست کیست. ترامپ با حمایت از آل‌سعود و اقداماتی که علیه بشریت در دنیا انجام می‌دهد، پرده را از روی جنایات آمریکا، برداشته و هویت و حقیقت آمریکا را برای جهان آشکار کرده است.