کدخبر: ۲۸۰۰۹۰ لینک کوتاه

نیروهای سوریه دموکراتیک: ترکیه مانع اساسی در مقابل هر راه حلی است

اقتصادنیوز: فرمانده نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) تاکید کرد که ترکیه از طریق اشغالگری اراضی این کشور و حمایتش از گروه‌های تروریستی در مسیر هرگونه راهکار در سوریه مانع‌تراشی می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، مظلوم کوبانی، فرمانده نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) تاکید کرد که آزادسازی منطقه عفرین پرونده محوری برای نیروهای سوریه دموکراتیک است و این پرونده بخش اصلی در مذاکرات بی‌وقفه درخصوص منطقه امن است.

وی همچنین گفت: ترکیه از طریق اشغالگری اراضی سوریه و حمایتش از گروه‌های تروریستی در مسیر هرگونه راهکار در سوریه مانع‌تراشی می‌کند.

کوبانی در ادامه افزود: آنکارا از دهه اول قرن حاضر زمینه‌ را برای مداخله خرابکارانه در سوریه فراهم کرد. ما به اصل گفتگوی سوری - سوری به عنوان پایه‌ای مهم در سوریه جهت حل پرونده‌های کنونی از جمله مساله شمال و شرق سوریه ایمان داریم.

فرمانده نیروهای سوریه دموکراتیک همچنین خاطرنشان کرد: همچنان بعید است که دولت مرکزی در دمشق وضعیت کنونی در شمال و شرق سوریه و پیشنهاد ما درخصوص ایجاد راهکار فراگیری مبنی بر پذیرش دولت خودمختار موجود و نیروهای سوریه دموکراتیک را بپذیرد.

کوبانی تصریح کرد: آنچه که درخصوص نقش ممانعتی آمریکا از گفتگو میان نیروهای سوریه دموکراتیک و دمشق گفته می‌شود، مساله‌ای ثانوی است و گزینه‌های سیاسی گروه‌های شمال و شرق سوریه به اراده قدرت‌های خارجی وابسته نیست.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند