کدخبر: ۲۸۰۳۲۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
انتقاد ترامپ از تحلیلگر حقوقی فاکس نیوز

انتقاد ترامپ از تحلیلگر حقوقی فاکس نیوز

اقتصادنیوز: رئیس جمهوری آمریکا گفت، به درخواست «آندرو ناپولیتانو» قاضی سابق نیوجرسی و تحلیلگر کنونی شبکه خبری فاکس نیوز برای انتصاب در دیوان عالی پاسخ منفی داده و به همین خاطر این تحلیلگر رویکرد خصومت آمیزی را علیه او در پیش گرفته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛  «دونالد ترامپ» روز گذشته (شنبه) پس از شرکت در گردهمایی تبلیغاتی در شهر «گرین بِی»، در مجموعه توئیت هایی نوشت: ناپولیتانو با او ملاقات کرده و از او خواسته است وی را در دیوان عالی منصوب و یکی از دوستانش را که او نیز قاضی است، عفو کند. 

ترامپ در مقابل انتقاد شدید از ناپولیتانو، از «آلن درشوویتز» حقوقدان آمریکایی به دلیل تخریب استدلال های حقوقی ناپولیتانو قدردانی کرد و افزود: از وقتی آندرو به دفتر من آمد و خواست که او را در دیوان عالی منصوب کنم و من به او پاسخ نه دادم، رو به دشمنی آورده است. او همچنین از من خواست دوستش «شپرد اسمیت» (مجری سابق فاکس نیوز) را ببخشم. 
اسمیت مجری برنامه های خبری فاکس نیوز بود که اغلب از کاخ سفید انتقاد می کرد. 
هیل نوشت: کاخ سفید از پاسخگویی فوری به درخواست این رسانه برای اظهار نظر درباره زمان دیدار و محاورات ترامپ و مفسر فاکس نیوز و اینکه ناپولیتانو خواستار عفو چه کسی بوده، خودداری کرد.
این رسانه خاطرنشان کرد: ترامپ اغلب اعضا و شخصیت های فاکس نیوز را که متحد خود در دولت تلقی می کند، می ستاید. درشوویتز یکی از این افراد است که اغلب از ترامپ در تحقیقات درباره دخالت روسیه در انتخابات سال 2016 آمریکا دفاع می کرد.
این تحقیقات اکنون پایان یافته اما بر اساس گزارش یاهو نیوز، ناپولیتانو به تازگی چنین استدلال کرد که ترامپ در روند اجرای عدالت مانع تراشی کرده است.
وی خاطرنشان کرد که گزارش «رابرت مولر» مسئول تحقیقات پرنده دخالت روسیه در انتخابات 2016 نشان داد که رئیس جمهوری از برخی مشاورانش خواسته در روند این تحقیقات مداخله کنند تا به آن آسیب بزنند. 
به گفته ناپولیتانو این اقدام به مصاحبه مانع تراشی در روند اجرای عدالت است و مولر باید رئیس جمهوری را به چنین جنایتی متهم می کرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند