کدخبر: ۲۸۰۷۴۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
ترامپ فرمان تشدید قوانین علیه پناه‌جویان را صادر کرد

ترامپ فرمان تشدید قوانین علیه پناه‌جویان را صادر کرد

اقتصادنیوز- کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که رئیس جمهور آمریکا به مقامات دولت این کشور دستور داده تا قوانین مرتبط با افراد پناهجو را سخت‌تر کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان، «دونالد ترامپ» به مقامات دولت آمریکا دستور داده تا قوانین مرتبط با پناه‌جویان در این کشور را سخت‌تر کنند.

بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی کاخ سفید این اقدامات سختگیرانه‌تر شامل افزایش هزینه درخواست پناهندگی در آمریکا و جلوگیری از فعالیت افرادی که به صورت غیرقانونی وارد خاک آمریکا شده‌اند.

رسیدگی به پرونده‌ها در این زمینه طی ۱۸۰ روز انجام می‎شود.

این دستور ترامپ وزارت دادگستری آمریکا را ملزم می‌کند تا طی ۹۰ روز قوانینی برای تشدید سیاست‌های پناهجویی در این کشور ارائه بدهد.

دونالد ترامپ طی حدود یک سال اخیر قوانین مهاجرتی سختگیرانه‌ای علیه مهاجران به خصوص در مرز‌های مکزیک اعمال کرده و وضعیت افرادی که قصد ورود به خاک آمریکا از طریق این مرز‌ها را دارند با مشکلات شدیدی مواجه هستند.

طی روزهای اخیر نیز وزارت دفاع آمریکا با اعلام خبر اعزام ۳۰۰ نیروی نظامی آمریکایی دیگر به مرز مکزیک از تغییر در سیاست‌های مرزی و مهاجرتی این وزارتخانه خبر داد.

وزارت دفاع آمریکا روز جمعه گذشته اعلام کرد قصد دارد ۳۰۰ نظامی دیگر را به مرز با مکزیک اعزام کند.

این تصمیم در پی آن اعلام شد که ترامپ در اوایل ماه جاری بر لزوم افزایش شمار نظامیان در مرز مکزیک تاکید کرده بود.

هم اکنون ۵ هزار نظامی و گارد ملی آمریکا در مرز مشترک با مکزیک برای ممانعت از ورود کاروان‌های مهاجران مستقر شده‎اند.


موضوع مرز مشترک آمریکا و مکزیک که از عمده موضوعات مطرح شده در کارزار انتخاباتی ریاست جمهوری ۲۰۱۶ ترامپ بود، در دولتش به چالشی میان او و کنگره مبدل شده است. سال گذشته ترامپ در اعتراض به مخالفت کنگره با تصویب بودجه ۵.۷ میلیارد دلاری دیوار مرزی اقدام به تعطیلی ۳۵ روزه دولت کرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند