کدخبر: ۲۸۰۹۲۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
برق گران می‌شود؟

برق گران می‌شود؟

اقتصادنیوز: عاون هماهنگی انتقال توانیر در خصوص آخرین وضعیت افزایش قیمت برق توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، سیدزمان حسینی معاون هماهنگی انتقال توانیر، با بیان این‌که در حال حاضر برخی مشترکان بیش از الگو مصرف دارند، اظهار کرد: با این ابزار می‌توان جلوی ازدیاد مصرف مشترکان را گرفت که برای این مهم نیز مجوز‌های قانونی اخذ شده و پیش‌بینی می‌کنیم که همین میزان ۲۳ درصد نیز بتواند مؤثر واقع شود.

باید منتظر تابستان باشیم

وی افزود: برای مشخص شدن نتیجه دقیق باید منتظر تابستان باشیم، اما به‌طور کلی برنامه و هدف ما این است که کنترل مصرف صورت گیرد و برای این مهم نیز مکانیزم‌های متفاوتی را در نظر گرفته‌ایم، اما صراحتاً باید اعلام کنیم که به هیچ عنوان به دنبال کسب درآمد نبودیم.

اختلاف قیمت برق با رقم واقعی

به گفته معاون هماهنگی انتقال توانیر، پیش‌بینی ما این است که بتوانیم تأثیرات خوبی را از این طرح به دست آوریم و این در حالیست که هنوز قیمت برق با رقم واقعی اختلاف زیادی دارد و این طرح تنها می‌تواند تا حدودی مصرف مشترکان را کنترل کند.

به تازگی محمدحسن متولی‌زاده - مدیرعامل شرکت توانیر - با اشاره به طرح‌های تشویقی وزارت نیرو برای کاهش میزان مصرف برق بخش خانگی در ایام پیک مصرف تابستان، گفته است در صورت صرفه‌جویی ۱۰ درصدی در میزان برق مصرفی، ۲۰ تا ۳۰ درصد از مبلغ صورتحساب مشترکان کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به افزایش هفت درصدی تعرفه برق تمامی مشترکان از ابتدای اردیبهشت‌ماه، گفت: با هدف افزایش انگیزه برای اصلاح مدل مصرف مشترکین پرمصرف به ویژه در زمان اوج مصرف برق مقرر شده است تا از ابتدای خردادماه تنها برای مشترکین پرمصرف خانگی ۱۶ درصد به این رقم افزوده شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند