کدخبر: ۲۸۱۰۸۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

قیمت پراید بلای جان علی دایی

​اقتصاد نیوز:سرمربی سایپا به دلیل مصاحبه‌هایش پیش از بازی مقابل ذوب آهن، بعد از برد مقابل این تیم دیروز اخراج شد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سایت نود، اگر اخراج شفر بعد از یک باخت به خاطر نتایج نه چندان بدی که در طول فصل گرفته بود باعث تعجب و شگفتی شد مسئولان سایپا دست به شگفتی بزرگتری زدند. آنها سرمربی تیمشان را بعد از برد مقابل ذوب‌آهن که بعد از 7 هفته باخت را تجربه می‌کرد برکنار کردند. براساس بیانیه منتشر شده این باشگاه دلیل اخراج علی دایی هم مراجعه مکرر کارگران کارخانه سایپا به مسئولان باشگاه بوده است که به گفته مدیران باشگاه از حرف‌های علی دایی در کنفرانس مطبوعاتی آزرده شده‌اند! البته دایی صحبت‌هایش در آن کنفرانس مذکور پیرامون قیمت پراید و تیبا و چند برابر شدن آن بود که بعید به نظر می‌رسد این مساله به کارگران ارتباطی داشته باشد و احتمالا در این بیانیه مدیران کارخانه هم جزو کارگران دسته‌بندی شده‌اند.

سایپا در این فصل یکی از جوانترین تیم‌های لیگ برتر بود که نه تنها از بسیاری از تیم‌های در حال حاضر پایین جدولی ارزانتر بسته شده بود که در این دو فصل اخیر با فروش بازیکنانی مانند قلی‌زاده، ترابی و اللهیار صیادمنش پول زیادی هم بدست آورد. در برآورد بعضی منابع، حدود رقمی که باشگاه سایپا در این فصل هزینه کرده است عدد تقریبی 12 تا 15 میلیارد به ثبت رسیده که کمتر از نصف هزینه حدود نیمی از تیم‌های لیگ برتر است. مبلغ قرارداد علی دایی هم در میان مربیان گرانقیمت لیگ که شامل توشاک، شفر، قطبی، برانکو، سرجیو و لیکنز است دیده نمی‌شود. سایپا با این آمار تا اینجای لیگ در میان تیم‌های نیمه بالایی جدول قرار دارد و در بهترین حالت می‌توانست با رتبه ششم به کار خود در این فصل پایان دهد.  تیمی که فصل گذشته هم با قرار گرفتن در رتبه چهارم جدول سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را بدست آورد.

مرور نتایج این دو فصل نشان می‌دهد که علی دایی بهترین سرمربی سایپا در لیگ برتر این باشگاه است. سایپا در این فصل بهترین رتبه‌اش در 12 فصل اخیر را در فصل گذشته بدست آورد و رتبه هفتم که علی دایی تیم را تحویل داد هم دومین رتبه خوب سایپا در این بازه زمانی است. اگر این بازه را به کل تاریخ باشگاه سایپا تغییر دهیم به قهرمانی نارنجی‌پوشان می‌رسیم که باز هم به نام علی دایی می‌رسیم. سایپا در لیگ برتر فقط یک رتبه سومی در فصل پیش از قهرمانی با حضور بیژن ذوالفقارنسب روی نیمکت بدست آوردند. 

سایپایی‌ها که از بیانیه‌شان برمی‌آید نگران کارگرها و پول‌های خرج شده حاصل دسترنج آنها هستند با دایی بهترین استفاده را از پول‌های خرج شده داشتند و امسال هم تیم‌شان راهی آسیا شده بود. البته احتمالا این مسائل برای مدیران سایپا اهمیتی ندارد و آنها با مربی‌ای که با مدیران کارخانه کاری نداشته باشد راحت‌تر کنار می‌آیند. گویا تفکر تولید پراید، در همه بخش‌های این کارخانه حاکم است.

این مطلب برایم مفید است
13 نفر این پست را پسندیده اند