کدخبر: ۲۸۱۴۸۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
آزمایش جدید موشکی کره شمالی

آزمایش جدید موشکی کره شمالی

اقتصادنیوز:کره شمالی اعلام کرد که در «رزمایش تهاجمی» پرتاب کننده چندگانه موشکی و تسلیحات هدایت شونده تاکتیکی را برای ارزیابی عملکرد آن ها آزمایش کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، خبرگزاری یونهاپ، رسانه دولتی کره شمالی تایید کرد که این کشور روز گذشته در رزمایشی تهاجمی پرتاب کننده چندگانه موشکی و تسلیحات هدایت شونده تاکتیکی را آزمایش کرده است.

این رزمایش تهاجم با نظارت کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در دریای شرقی کره انجام شده است و خبرگزاری رسمی این کشور هدف این رزمایش را «ارزیابی عملکرد و دقت آتش پرتابگرهای چندگانه کالیبر بالا» اعلام کرد.

این خبر در حالی است که کره‌جنوبی روز گذشته از شلیک چندین موشک کوتاه از پایگاه هودو واقع در شرق کره شمالی خبر داد که مسافتی حدود 70 تا 200 کیلومتر را پیموده اند.

وزارت دفاع آمریکا با اعلام اینکه نمی ‌تواند صحت و سقم گزارش ‌های منتشر شده در این باره را تایید کند، تاکید کرد که موضوع را بررسی خواهد کرد.

سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید نیز گفت که واشنگتن از اقدامات کره شمالی آگاه است و وقایع را از نزدیک دنبال می‌کند و به نظارت بر اوضاع برحسب ضرورت ادامه می دهد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به اخبار اولیه مربوط به این آزمایش، در پیامی توئیتری نوشت: در این دنیای خیلی جذاب هرچیزی ممکن است، اما باور من این است که کیم جونگ اون ظرفیت بسیار بالای اقتصادی کره شمالی را کاملا درک می کند و هیچ اقدامی برای اخلال یا پایان دادن به آن نمی کند.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: او همچنین می داند که من طرف او هستم و نمی خواهد وعده ای را که به من داده زیر پا بگذارد. توافق انجام خواهد شد.

ترامپ و کیم تاکنون دو نشست در سنگاپور و ویتنام برگزار کرده اند که نشست اول به توافقی یک صفحه ای و مبهم ختم و اجلاس دوم نیمه کاره رها شد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند