کدخبر: ۲۸۱۵۱۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
تحلیلگر اصولگرا: لاریجانی نامزد انتخابات ۱۴۰۰ است/ او مقبول هر دو جناح است

تحلیلگر اصولگرا: لاریجانی نامزد انتخابات ۱۴۰۰ است/ او مقبول هر دو جناح است

ناصر ایمانی گفت: فرضیه نامزدشدن علی لاریجانی در انتخابات ریاست‌جمهوری بسیار بالاست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نامه نیوز، ناصر ایمانی، فعال سیاسی اصولگرا می‌گوید: اصولگرایان همچنان لاریجانی را یک نیروی اصولگرا می‌دانند و مخالفتی با او ندارند زیرا ذات او را اصولگرا می‌دانند و اصلاح‌طلبان نیز گرچه علی لاریجانی را به هیچ‌وجه در زمره اصلاح‌طلبان نمی‌گنجانند اما زاویه‌ای نیز با او ندارند. با در نظرداشتن جمیع جهات می‌توان گفت که فرضیه نامزدشدن علی لاریجانی در انتخابات ریاست‌جمهوری بسیار  بالاست و باتوجه به مقبولیتی که در دو جناح اصلاح‌طلبان و اصولگرایان دارد، می‌توان این شخصیت سیاسی را یکی از مهم‌ترین نامزدهای انتخابات سال1400 دانست.

علی لاریجانی گویا قصد ندارد در انتخابات مجلس شرکت کند و همین موضوع احتمال نامزدشدن او را در انتخابات ریاست‌جمهوری افزایش داده است. بی‌تردید اگر این شخصیت مطرح سیاسی در انتخابات دو سال آینده شرکت کند، یکی از مهم‌ترین نامزدهای کسب صندلی ریاست‌جمهوری خواهد بود زیرا نوع رابطه او با جناح‌های سیاسی به‌گونه‌ای است که می‌تواند حمایت آنها را کسب کند.

ناصر ایمانی فعال سیاسی اصولگرا باور دارد که علی لاریجانی به احتمال زیاد نامزد انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود. او در پاسخ به این پرسش که در صورت انصراف لاریجانی از شرکت در انتخابات مجلس او راه پاستور را در پیش می‌گیرد، گفت: «در حال حاضر بسیار زود است که درباره چیدمان نامزدهای انتخاباتی ریاست‌جمهوری اظهارنظر کنیم زیرا تا سال1400 زمان زیادی باقی مانده است اما باتوجه به مصوبه اخیر مجلس به نظر می‌رسد که او از حیث قانونی برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری منع داشته باشد زیرا باتوجه به تصمیم اخیر مجلس، نمایندگان بیش از سه‌دوره متوالی نمی‌توانند نماینده مجلس‌ شوند اما اینکه بگوییم او در انتخابات مجلس شرکت نمی‌کند تا خود را برای ریاست‌جمهوری آماده کند، محل تردید است زیرا شرکت در انتخابات با نمایندگی مجلس تعارضی ندارد و اگر لاریجانی نماینده مجلس نیز باشند، می‌توانند نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری شوند».

این فعال رسانه‌ای درباره جایگاه سیاسی علی لاریجانی دربین دو جناح اصولگرا و اصلاح طلب گفت: «اصولگرایان همچنان لاریجانی را یک نیروی اصولگرا می‌دانند و مخالفتی با او ندارند زیرا ذات او را اصولگرا می‌دانند و اصلاح‌طلبان نیز گرچه علی لاریجانی را به هیچ‌وجه در زمره اصلاح‌طلبان نمی‌گنجانند اما زاویه‌ای نیز با او ندارند. مناسبت علی لاریجانی برای اصلاح‌طلبان مانند حسن روحانی برای آنهاست. اگر اصلاح‌طلبان مانند سال92 کاندیدای مطرحی برای شرکت در انتخابات نداشته باشند، ممکن است از او نیز حمایت کنند یا حتی با او به ائتلاف برسند. به هر روی با در نظرداشتن جمیع جهات می‌توان گفت که فرضیه نامزدشدن علی لاریجانی در انتخابات ریاست‌جمهوری بسیار  بالاست و باتوجه به مقبولیتی که در دو جناح اصلاح‌طلبان و اصولگرایان دارد، می‌توان این شخصیت سیاسی را یکی از مهم‌ترین نامزدهای انتخابات سال1400 دانست».

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند