کدخبر: ۲۸۱۶۱۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
به عملیات نظامی خود در طول مرزها ادامه می‌دهیم / زیر بار تحریم‌های آمریکا نمی‌رویم

معاون رئیس جمهوری ترکیه:

به عملیات نظامی خود در طول مرزها ادامه می‌دهیم / زیر بار تحریم‌های آمریکا نمی‌رویم

اقتصادنیوز: معاون رئیس‌جمهوری ترکیه در سخنانی تأکید کرد که آنکارا به عملیات نظامی خود در طول مرزهای این کشور ادامه می‌دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، فؤاد اوکتای، معاون رئیس جمهوری ترکیه عنوان داشت: ترکیه به عملیات نظامی خود در طول مرزهای کشور تا زمان از بین رفتن تمامی تهدیدات ادامه می‌دهد.

وی افزود: در حال حاضر ترکیه و روسیه اوضاع تل رفعت سوریه را بررسی می‌کنند.

ارتش آزاد سوریه که مورد حمایت ترکیه است، روز گذشته تاکید کرد که نیروهای آن دو روستای مرعناز و المالکیه را در شمال سوریه تحت تصرف خود درآورده‌اند. اخباری نیز از عملیات مشترک ارتش آزاد سوریه و ترکیه علیه افراد مسلح کرد در تل رفعت مطرح است.

اوکتای در ادامه مصاحبه درباره خرید سامانه موشکی "اس ۴۰۰" از روسیه نیز گفت: ترکیه هیچ‌گاه زیر بار تحریم‌های آمریکا به خاطر معامله خرید سامانه اس ۴۰۰ از روسیه نمی‌رود.

وی تأکید کرد: ترس آمریکا در این باره غیرمنطقی بوده و ترکیه از این معامله صرف نظر نمی‌کند.

معاون رئیس جمهوری ترکیه با اشاره به توافقی که روابط با آمریکا را پرتنش کرده گفت، آنکارا هرگز در مقابل تحریم‌های آمریکا بر سر توافق به منظور خرید سیستم‌های دفاع موشکی اس -۴۰۰ روسیه سر فرود نمی‌آورد.

واشنگتن گفته که سامانه‌های اس -۴۰۰ احتمالاً با قابلیت‌های جنگنده‌های اف -۳۵ در تضاد است و هشدار داده که اگر آنکارا به این خرید ادامه دهد، تحریم‌های آمریکا را باید به جان بخرد.

آنکارا نیز گفته که سامانه‌های دفاع موشکی اس -۴۰۰ و جنگنده‌های اف -۳۵ تأثیری بر یکدیگر ندارند و خرید این سامانه‌های روسی را متوقف نمی‌کند.

فواد اوکتای، معاون رئیس جمهوری ترکیه در مصاحبه‌ای با کانال ۷ ترکیه گفت که نگرانی‌های آمریکا درباره این مساله قابل قبول نیست و اضافه کرد: ترکیه عقب نمی‌نشیند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند