کدخبر: ۲۸۱۶۸۰ لینک کوتاه

عملیات جدید شاخه داعش در نیجریه

گروه تروریستی «ولایت غرب آفریقا» وابسته به داعش از حمله علیه چند پادگان در شمال شرقی نیجریه و کشتن چند پرسنل نظامی خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، یکی از شاخه‌های داعش در نیجریه از حمله به پادگان‌ها و نظامیان این کشور در شمال شرقی نیجریه و کشتن 10 تن ازنیروهای نیجریه خبر داد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» گروه «ولایت غرب آفریقا» (ایسواپ) از شاخه‌های داعش نیجریه در بیانیه‌ای که از خبرگزاری خود (AMAQ) پخش شد، به انجام این عملیات در روز جمعه در شهرستان « ماگومری » واقع در ایالت « بورنو » خبر داد.

این گروه با انتشار تصاویری از این حمله و پادگان‌های سوخته و اجساد مردگان مدعی شد کشته شدگان نیروهای نظامی بودند. چندین منبع در نیجریه از جمله یک مقام نظامی با تایید این ادعا گفتند که جنگجویان با هجوم به این شهرستان، به پرسنل نظامی و مغازه‌های محلی حمله کردند.

بعد از درخواست ارتش نیجریه از نیروی هوایی جهت اجرای عملیات پشتیبانی و تقویت از یک گردان در «گوبیو» واقع در یکی از شهرستان‌های اطراف، مهاجمان پا به فرار گذاشتند.

ولایت غرب آفریقا فروردین ماه سال جاری نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که در یک هفته 69 نظامی نیجریه‌ای را کشته است.

گروه تروریستی ولایت غرب آفریقا که ماه‌های اخیر حملاتی را در نیجریه انجام داده، سال 2016 از «بوکوحرام» دیگر شاخه تروریستی وابسته به داعش جدا شد. بوکوحرام طی 6 دهه جنگ در شمال شرقی نیجریه، حدود 30 هزار نفر را کشت و بیش از 2 میلیون نفر دیگر را آواره ساخت.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند