کدخبر: ۲۸۱۹۹۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

گزارشگر سابق سازمان ملل احتمال داد؛

ترور «خوان گوایدو» توسط آمریکا برای توجیه حمله نظامی به ونزوئلا

اقتصادنیوز؛ آلفرد دو زایاس، گزارشگر سابق سازمان ملل از احتمال ترور خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا توسط سازمان سیا، برای توجیه اقدام نظامی علیه ونزوئلا خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ آلفرد دو زایاس، وکیل آمریکایی و گزارشگر سابق سازمان ملل در مصاحبه‌ای با خبرگزاری اسپوتنیک گفت: من از منابع قابل اعتماد و موثق شنیده‌ام که برای چندین ماه آمریکا مبالغ هنگفتی پول و سایر موارد را به نظامیان ونزوئلا پیشنهاد کرده تا از ارتش جدا و به اپوزیسیون ملحق شوند. بی شک، آمریکا هر تلاشی برای کودتا را تأمین مالی کرده که شامل تلاش ناکام برای ترور نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری این کشور هم می‌شود. آمریکا به این روش ادامه می‌دهد و ممکن است در ترور مادورو موفق هم شود.

زایاس هشدار داد که حتی اگر آمریکا از دست مادورو هم خلاص شود، آنها به هدفشان در براندازی دولت کاراکاس نزدیکتر نمی‌شوند. بر اساس ماده ۲۳۳ قانون اساسی ونزوئلا، دلسی رودریگز، معاون کنونی مادورو، رئیس جمهوری موقت می‌شود و نه خوآن گوآیدو، رهبر اپوزیسیون.

وی ادامه داد: یک سناریوی دیگر هم وجود دارد و یک عملیات پرچم دروغین تحت رهبری سیا است که در آن گوآیدو کشته می‌شود و توجیه برای مداخله در ونزوئلا فراهم می‌آید. البته این مساله کاملاً غیر مشروع است اما چه زمان قوانین بین المللی واشنگتن را باز می‌دارد؟

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند