تبادل زندانیان میان ایران و کردستان عراق انجام می‌شود

کدخبر: 282441
اقتصادنیوز: دوره تازه ای از تبادل زندانیان میان جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان عراق انجام می شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، رسانه های کرد عراقی نوشتند: مدیر دفتر وزارت کار و امور اجتماعی اقلیم کردستان عراق روز پنجشنبه اعلام کرد: عملیات جدید تبادل زندانیان با جمهوری اسلامی ایران در روزهای آینده انجام خواهد شد. 

'فواد صدیق' گفت که در دوره تازه تبادل زندانیان میان دو طرف، 14 زندانی ایرانی زندان های اقلیم کردستان عراق که محکوم به جرایم مختلف هستند، برای گذران ادامه محکومیت خود به کشورشان بازمی گردند. 

وی در این عملیات تبادل افزود: پنج زندانی کرد عراقی در زندان های ایران نیز در همین چارچوب به دولت اقلیم کردستان عراق تحویل می شوند. 

ایران و اقلیم کردستان عراق توافقنامه تبادل زندانیان در سال 2015 میلادی امضا کردند و در همان سال نیز 85 زندانی ایران با چند زندانی کرد عراقی با هم تبادل شدند. 

رسانه های کرد عراقی همچنین به نقل از 'مرتضی عبادی' سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل مرکز اقلیم کردستان عراق نوشتند که گفته است: در پی مذاکرات موفقی که میان دو طرف در ماههای اخیر انجام شد، بزودی تعدادی زندانی تبادل خواهند شد. 

وی وجود 100 زندانی ایرانی در زندان های استان اربیل را تاکید کرد و گفت که مذاکره و تلاش برای تبادل و انتقال همه این افراد به کشور ادامه دارد اما این امر زمانبر است. 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما