کدخبر: ۲۸۲۶۲۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
سالوادور دالی به لطف «دیپ فیک» زنده شد / سلفی گرفتن نقاش مشهور با دوستدارانش

سالوادور دالی به لطف «دیپ فیک» زنده شد / سلفی گرفتن نقاش مشهور با دوستدارانش

اقتصادنیوز: سالوادور دالی نقاش و هنرمند سرشناس اسپانیایی تبار، به لطف «دیپ فیک» اکنون در موزه دالی در سن پترزبورگ حضور دارد و حتی با علاقه مندان خود سلفی می گیرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب، سالوادور دالی یکی از سرشناس ترین چهره های هنری سبک سورئالیست است که با ایده های نوین و منحصر به فرد خود طرفدارانی پرشمار در سراسر جهان داشت.

سال ها پیش سالوادور دالی در یک مصاحبه گفت: "من به طور کلی به مرگ معتقدم، اما مرگ من خاموشی مطلق نیست." اکنون موزه دالی در سن پترزبورگ فلوریدا، برای تحقق  این آرزوی هنرمند مشهور تلاش مرده و از دیپ فیک برای زنده کردن یاد دالی استفاده کرده است.

شاید لازم باشد پیش از ورود به ماجرای زنده شدن دالی در مورد دیپ فیک بدانید. دیپ فیک تکنولوژی مبتنی بر هوش مصنوعی است که می تواند تصاویر و ویدئوهایی جعلی با هویت اشخاص حقیقی ایجاد کند. نخستین نمونه های دیپ فیک بر اساس چهره های سرشناس سیاسی مثل باراک اوباما و سپس دونالد ترامپ ساخته شد و از قول این افراد سخنانی جعلی مطرح کرد. سپس دیپ فیک وارد مسائلی ناخوشایند شد و با چهره بازیگران مشهور زن فیلم های مستهجن ساخت.

این موضوع حتی باعث اعتراض و شکایت چهره هایی مثل اسکارلت ژوهانسون شد. بر همین اساس بود که نام دیپ فیک با مسائل ناراحت کننده پیوند خورده است اما به نظر می رسد این بار دیپ فیک نقشی بسیار مثبت تر از همیشه ایفا می کند.

در نمایشگاهی به نام "زندگی دالی" با استفاده از تکنیک ویرایش ویدئو با استفاده از دستگاه های مبتنی بر دیپ فیک، یک دالی ویدئویی تولید شده است. این دالی با کمک بیش از شش هزار فریم و یک هزار ساعت برنامه هوش مصنوعی طراحی شده است. درواقع اعمال و رفتار دالی با کمک هوش مصنوعی بازسازی شده و بر اساس نقل قول از مصاحبه ها و نامه های او با یک بازیگر صوتی که می تواند لهجه منحصر به فرد دالی را تقلید کند، یک دالی زنده ایجاد شده است.

این موضوع یک تجربه عالی برای علاقه مندان دالی و بازدیدکنندگان نمایشگاه دالی فراهم کرده است. او داستان هایی در مورد زندگی خود می گوید و هر 45 دقیقه یکبار رفتارهایی جدید نشان می دهد. ویژگی های دالی جدید بی شباهت به دستیار صوتی الکسا نیست.

البته بازسازی دالی تمامی مراحل قانونی را گذرانده چرا که به هرحال نوعی نبش قبر خاطرات دالی برای علاقه مندان وی است. این نمایشگاه با کسب مجوز از بنیاد دالی در اسپانیا این اقدام را انجام داده است.

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند