کدخبر: ۲۸۲۶۴۶ لینک کوتاه

آمریکا تحریم جدیدی علیه ونزوئلا اعمال کرد

اقتصادنیوز: دفتر کنترل دارایی های خارجی خزانه داری آمریکا اعلام کرد دو شرکت نفتی و دو کشتی حامل نفت از ونزوئلا به کوبا را تحت تحریم قرار داده است.

 

به اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، در بیانیه روز جمعه اوفک آمده است: دو شرکت فعال در بخش نفتی و دو کشتی که نفت این کشور را به کوبا حمل می کردند تحت تحریم قرار گرفته اند.

استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا در این زمینه گفت: اقدام امروز این وزارت خانه ارتش ونزوئلا و سرویس اطلاعاتی آن و کسانی که از آنها حمایت می کنند را تحت تحریم قرار داده است. 

وی افزود: این اقدام برای آن است تا بدانند که حمایت از رژیم مادورو پیامدهای جدی خواهد داشت. 

وزیر خزانه داری آمریکا تاکید کرد: آمریکا اقدامات بیشتری اعمال خواهد کرد چنانچه کوبا به دریافت نفت از ونزوئلا در قبال ارائه خدمات نظامی ادامه دهد . همانگونه که بارها گفته ایم، راه برداشتن تحریم از کسانی که اقدامات معناداری برای استقرار دموکراسی انجام دهند، وجود دارد.

در اطلاعیه اوفک آمده است تحریم امروز پاسخ مستقیمی به سازمان اطلاعاتی ونزوئلا در دستگیری اعضای مجمع ملی این کشور است. 

بر این اساس شرکت حمل و نقل 'مونسون' و ' اوشن الگانس' و کشتی های 'سرنیتی ماریتام لیمیتد' و 'لئون دیاس' تحت رژیم تحریم های یکجانبه آمریکا قرار گرفته اند.

دفتر کنترل دارایی های خارجی خزانه داری آمریکا اعلام کرده است به موجب این بیانیه، تمام دارایی ها و منافع متعلق به این شرکت ها و خطوط کشتی رانی در قلمرو آمریکا توقیف خواهد شد و هیچ شهروند آمریکایی حق معامله و همکاری با آنها را ندارد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند