کدخبر: ۲۸۳۳۶۰ لینک کوتاه

معاون بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت:

قیمت برنج داخلی در روزهای آتی تعدیل می شود

اقتصادنیوز: معاون بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان این که افزایش قیمت برنج در هفته های گذشته تحت تاثیر جو روانی سیل شمال کشور بود، گفت: قیمت برنج داخلی در روزهای آتی تعدیل می شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،«عباس قبادی» پس از پایان بیست و سومین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در محل وزارت کشور و در جمع خبرنگاران افزود: در ماه مبارک رمضان با حجم زیاد تقاضا برای برخی از کالاها همچون شکر، زولبیا و بامیه، آش و حلیم روبه رو هستیم به همین دلیل شاهد نوساناتی در قیمت ها بودیم و تلاش کردیم تا در این زمینه مشکلات را مرتفع کنیم.

وی افزود: از ابتدای ماه رمضان عرضه شکر با مشکلاتی روبه رو بود و قیمت آن افزایش یافت که این موضوع به صورت ویژه در کارگروه تنظیم بازار مورد بررسی قرار گرفت.به جز شکر گزارشی از تخطی فروشندگان نداشتیم.

معاون بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: هم اکنون شکر با قیمت 3 هزار و 400 تومان در میوه و تره بار و فروشگاه ها در حال عرضه است و شرایط خوبی نسبت به هفته‌های قبل داریم و بازار شکر شرایط آرامی را طی می کند.

قبادی تاکید کرد: در بحث شکر شاهد بحث روانی بودیم اما هم اکنون واردات شکر خام در حال انجام است و تا چند روز دیگر چغندر پاییزی هم تحویل کارخانه ها خواهد شد.

وی تصریح کرد: در تامین واردات شکر مشکلی نداریم و اگر زمانی ملاحظه کردیم تقاضای کاذب وجود دارد تا هفته آینده قابل رفع خواهد بود.

معاون بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: به هیات های تحت نظارت سازمان تبلیغات اسلامی هم اعلام کردیم تا به میزان لازم شکر دریافت کنند و محدودیتی در این زمینه نداریم.

قبادی درباره قیمت برنج های وارداتی هم گفت: در برنج های وارداتی طی 10 روز گذشته نوسان قیمت داشتیم اما در حال حاضر نوسان قیمت در این بخش نداریم.

وی گفت: موضوع برنج داخلی مقداری تحت تاثیر جو روانی سیل شمال قرار گرفت و شاهد افزایش قیمت بودیم که امیدواریم با عرضه بیشتر برنج قیمت ها تعدیل شود و به مردم این اطمینان را می دهیم که قیمت برنج داخلی به صورت مناسب عرضه شود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند