کدخبر: ۲۸۳۷۹۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

نشنال‌اینترست به نقل از منابع آگاه گزارش داد؛

ترامپ سرانجام تصمیم به اخراج «جان بولتون» گرفته است

اقتصادنیوز؛ نشریه آمریکایی نشنال اینترست در گزارشی به نقل از چند منبع آگاه مدعی شده است که ظاهراْ دونالد ترامپ تصمیم به برکناری جان بولتون از مقام مشاور امنیت ملی آمریکا گرفته است.

به گزارش اقتصادنیوز؛ نشنال اینترست در این گزارش به نقل از دو منبع آگاه آمریکایی نوشته است که جاه طلبی های علنی «جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا در تلاش هایش برای تغییر حکومت در ایران، ونزوئلا و کره شمالی ممکن است او را در صف اخراجی های کاخ سفید قرار داده باشد.

نشنال اینترست در این گزارش به نقل از یک مقام ارشد سابق آمریکایی افزود: شنیده است که ترامپ به دنبال اخراج بولتون است.

این نشریه در ادامه مسئله «ایران» را به عنوان اصلی‌ترین عامل اختلاف نظر میان رئیس‌جمهوری آمریکا و مشاور امنیت ملی وی مطرح می‌کند. چرا که وعده‌های انتخاباتی ترامپ مبنی بر عدم ورود به جنگ‌های جدید مغایر با عملکرد بولتون است که عملاْ در حال کشاندن آمریکا به درگیری‌های جهانی به خصوص با ایران است.

«کرت میلز» نویسنده این گزارش به نقل از یک منبع دیگر از اختلاف‌نظرهای شدید میان جان بولتون و «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا خبر داده است.

همچنین در انتهای گزارش از «داگلاس مک‌گرگور» به عنوان جانشین احتمالی جان بولتون یاد کرده و بخشی از مقاله وی را نقل کرده است: جان بولتون خود مشکل است ... مشاور امنیت ملی ترامپ خطرساز است... به خصوص برای آرمان‌های رئیس‌جمهور.

اخراج جان بولتون / نشنال اینترست

گفتنی است، محمدجواد ظریف اخیراً در چند نوبت جان بولتون را به عنوان سرحلقه تیم B معرفی کرده است. باندی که به عقیده وی قصد دارند ترامپ را بر خلاف میل و وعده‌هایش به جنگ با ایران بکشانند.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند