کدخبر: ۲۸۵۰۸۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
توئیت ترامپ درباره یک استعفای دیگر در کاخ سفید

توئیت ترامپ درباره یک استعفای دیگر در کاخ سفید

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور آمریکا از قصد استعفای یک مقام دیگر کاخ سفید خبر داد و طبق روال گذشته، او این بار نیز این خبر را در توییتر خود اعلام کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز گذشته (سه‌شنبه) اعلام کرد که «شاهیرا نایت» مدیر امور حقوقی کاخ سفید قصد دارد از سمت خود کناره‌گیری کند.

پایگاه اطلاع‌رسانی «هیل» وابسته به کنگره آمریکا گزارش کرد، ترامپ بدون آنکه دلیل استعفای این عضو کاخ سفید را بیان کند، گفت که نایت قصد دارد از سمت خود کناره‌گیری کند تا در یک بخش خصوصی، ادامه فعالیت دهد.

طبق این گزارش، نایت نقشی کلیدی در هدایت و کنترل قانون کاهش مالیات ترامپ از طریق کنگره‌ی تحت رهبری جمهوری‌خواهان در سال 2017 داشت اما در تابستان سال گذشته، قصد داشت از سمت خود در شورای اقتصاد ملی آمریکا کناره‌گیری کند که بعد از مدتی متقاعد شد تا در مقام نماینده ارشد ترامپ در امور مربوط به کنگره، ادامه فعالیت دهد.

بنا به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هیل، خبر کناره‌گیری نایت برای اولین بار توسط شبکه «سی ان ان» گزارش شده بود.

ترامپ زمان کناره‌گیری نایت از کاخ‌سفید را اعلام نکرد اما ظاهراً شاهیرا از همان سال گذشته که به کاخ سفید بازگشت، به دنبال خروج بوده است.

نایت جدیدترین مشاور کاخ سفید محسوب می‌شود که بزودی دولت ترامپ را ترک می‌کند. اوایل روز سه‌شنبه، «جانی دستفانو» مشاور قدیمی ترامپ در کاخ سفید نیز اعلام کرد که قصد دارد برای ادامه کار در بخش خصوصی، پایان هفته از سمت خود در کاخ سفید کناره‌گیری کند.

اواخر اردیبهشت ماه نیز گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه «یلیم پوبلت»، دستیار ضد ایرانی وزیر خارجه آمریکا در امور کنترل تسلیحاتی و راستی‌آزمایی که مسئول دفتر کنترل تسلیحات و راستی‌آزمایی وزارت خارجه این کشور بوده، از منصب خود کناره‌گیری کرد.

اولین بار نیست که ترامپ خبر کناره‌گیری اعضای کاخ سفید را از طریق توییتر اعلام می‌کند. او پیش از این نیز بارها در توییتر خبر برکناری یا استعفای وزرا و مقامات ارشد کابینه خود را اعلام کرده است.

در فروردین ماه، دونالد ترامپ در ادامه اعلام استعفاهای مقامات زیردستش در توییتر، از استعفای «کریستن نیلسن» وزیر امنیت داخلی آمریکا خبر داده بود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند